Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Z wizytą w Zwierzyńcu

Na zaproszenie Burmistrza Zwierzyńca Jana Skiby, kilkuosobowa delegacja Gminy Gogolin wraz z Miejską Młodzieżową Orkiestrą Dętą z Gogolina, wzięła udział w Roztoczańskim Przeglądzie Młodzieżowych Orkiestr Dętych oraz jubileuszu 110 - lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Zwierzyńcu. Spotkanie zorganizowane po raz trzynasty, odbyło się 18 i 19 czerwca.

Gminę Gogolin reprezentowali: Burmistrz Gogolina Joachim Wojtala, Sekretarz Bogusław Leśkiewicz, radni Waltrauda Wicher oraz Norbert Broj, strażacy z OSP Kamień Śl. wraz ze st. kpt. Lucjanem Lubaszką – prezesem OSP Gogolin, a także Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Gogolina na czele z dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury Iwoną Cimek. W przeglądzie udział wzięła również orkiestra z czeskiego Jablunkova, która do Zwierzyńca przybyła z wicestarostą Stanislavem Jakusem, a także z Dzwoli i Polichny z Lubelszczyzny. Specjalnie na tę okazję, do Zwierzyńca przyjechała również grupa muzyków z węgierskiej Aby – miasta partnerskiego, które kontakty polsko – węgierskie zawdzięcza Polce mieszkającej od lat na Węgrzech.

Delegację powitali w sobotnie popołudnie przy Zwierzynieckim Ośrodku Kultury i Rekreacji włodarze miasta. Stamtąd, w barwnym, muzycznym korowodzie, wraz z pozostałymi członkami orkiestr i oficjalnymi delegacjami, przeszli ulicami miasta na zwierzyniecki deptak przy ul. Wachniewskiej. Tam, zaproszeni goście mogli podziwiać pokaz musztry paradnej i uroczystym koncercie. Różnorodny program muzyczny przyciągnął przed „kościółek na wodzie” liczną publiczność. Oprócz największych, światowych przebojów i standardów muzyki rozrywkowej, wysłuchać można było popularnej pieśni „Hej, sokoły” w wykonaniu węgierskiej orkiestry, pieśni ludowej „Poszła Karolinka…” w interpretacji „Jablunkovanki” oraz uroczystego marszu, skomponowanego przez Czesława Sokalskiego, w wykonaniu młodzieży z Gogolina.

 

W niedzielę członkowie gogolińskiej orkiestry przygotowali piękną oprawę muzyczną polowej Mszy Św., w intencji strażaków z OSP Zwierzyniec, która odbyła się w samo południe przed Kościołem św. Jana Nepomucena w Zwierzyńcu. W uroczystej Mszy Św. uczestniczył również poczet sztandarowy, reprezentujący przez strażaków z Gminy Gogolin. Następnie, odbyły się uroczystości z okazji jubileuszu 110 – lecia działalności Ochotniczej Straży Pożarnej w Zwierzyńcu. Pamiątkowy grawer oraz życzenia w imieniu mieszkańców i braci strażackiej z Gminy Gogolin przekazał Burmistrz Gogolina Joachim Wojtala. Dwudniowe, międzynarodowe spotkanie zakończył koncert finałowy.