Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Prace nad koncepcją OOB

W Urzędzie Miejskim w Gogolinie odbyło się (26.02) robocze spotkanie Burmistrza Joachima Wojtali z przedstawicielami stowarzyszenia i pracowni architektonicznej z Opola, która przygotowuje koncepcję budynku głównego Opolskiego Ogrodu Botanicznego, jaki ma powstać w Gogolinie.

W trakcie spotkania opolscy architekci zaproponowali trzy rozwiązania koncepcyjne. Jedno z nich zakłada, iż budynek miałby być wykonany z płyt betonowych, inna koncepcja zakłada stworzenie fasady domu z kamieni, które przypominałyby gogolińskie piece wapiennicze. Budynek, który będzie pełni pełnił funkcję reprezentacyjną, turystyczno – wystawienniczą, rekreacyjną oraz naukową, wybudowany zostanie tuż przy wejściu do ogrodu.  Znajdą się w nim również: recepcja oraz pomieszczenia biurowe.

Zgodnie z założeniami prace nad budową Opolskiego Ogrodu Botanicznego będą przebiegały etapowo. Wstępna koncepcja budynku głównego zostanie zaakceptowana do końca marca br., a jej wersja ostateczna zrealizowana zostanie do końca czerwca. Dokument ten będzie wykorzystany w kolejnym etapie tworzenia ogrodu. W miarę możliwości pozyskiwania środków finansowych, realizacja inwestycji przebiegać będzie w formule „Zaprojektuj i wybuduj”.

Brak opisu obrazka