Salon "Zwykli Niezwykli" 2023
„Tam, gdzie stoi entuzjasta, tam jest szczyt świata” - już od siedmiu edycji to właśnie hasło przyświeca Nagrodzie Burmistrza Gogolina “Zwykli Niezwykli”. 24 listopada podczas gali wręczono kolejne statuetki osobom i organizacjom, które w sposób szczególny wyróżniają się swoją działalnością.
W uroczystości wzięli udział m.in. przedstawiciele gogolińskiego samorządu, radni, sołtysi i przewodniczący zarządów dzielnic, kierownicy gminnych jednostek organizacyjnych i placówek oświatowych, ale zaproszenie burmistrza przyjął także Poseł Ziemi Gogolińskiej, Sekretarz Sejmu RP Adam Gomoła, który również pogratulował laureatom pasji, samozaparcia w dążeniu do celu i osiągania szczytów swoich możliwości.
A wśród wyróżnionych znaleźli się:
-
Centrum Usług Społecznych w Gogolinie za innowacyjne podejście do usług społecznych i skuteczne przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu, w tym poprzez utworzenie Klubu Aktywności Lokalnej.
-
Michał Suder za bezinteresowne dzielenie się darem ratującym ludzkie życie, wspieranie idei honorowego krwiodawstwa, altruizm i empatię oraz godną naśladowania postawę prospołeczną.
-
Julian Kuklewski za otwarte serce, bezinteresowną fachową pomoc i dzielenie się wiedzą, a także wspieranie dzieci i młodzieży w nauce w ramach bezpłatnych korepetycji z matematyki.
-
Beata Kowalczyk za wieloletnie, bezinteresowne zaangażowanie w działalność na rzecz lokalnej społeczności i pracę w Stowarzyszeniu Pomocy Rodzinie Gminy Gogolin „Okaż serce innym”.
-
st. sierż. Arkadiusz Bieganowski za pełne poświęcenia zaangażowanie w służbę społeczeństwu i uratowanie życia ludzkiego z narażeniem własnego bezpieczeństwa.
-
Łukasz Wojtkiewicz za pełną pasji realizację nauczycielskiego powołania, ponadprzeciętne zaangażowanie w pracę z dziećmi i młodzieżą oraz wspaniałe osiągnięcia pedagogiczne.
-
Paweł Służałek za zaangażowanie w działalność na rzecz popularyzacji sportu i kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży oraz promowanie Gminy Gogolin, a także awans grupy Juniorów Starszych MKS Gogolin do Ligi Makroregionalnej.
-
Ewa Wiora i Sandra Mientus za działalność na rzecz popularyzacji kultury, sportu i aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży w gminie Gogolin, a także za trud wkładany w trenowanie kolejnych zastępów utalentowanych zawodniczek Zespołu Mażoretek ArriVa, godnie reprezentującego Gminę Gogolin w konkursach w całym kraju i za granicą.
-
Hubert Jaskółka, Rafał Jaskółka i Arkadiusz Kosicki za działalność społeczną i charytatywną, upowszechnianie kultury fizycznej, a także za umacnianie partnerstwa gmin Gogolin, Łodygowice i Jabłonków.
-
Anna Fedyszyn za działalność sportowo – rekreacyjną, upowszechnianie kultury fizycznej, a także za popularyzację gimnastyki artystycznej wśród dzieci i młodzieży w gminie Gogolin.
-
Andrzej Halski za wieloletnie zaangażowanie w działalność na rzecz popularyzacji sportu i rekreacji wśród mieszkańców gminy Gogolin, a także za współorganizację akcji „800 km na 800 lat Gogolina”.
-
Urszula Ploch za wieloletni trud i zaangażowanie w kultywowanie tradycji oraz za popularyzację i utrwalanie niematerialnego dziedzictwa kulturowego, jakim jest wyplatanie koron żniwnych.
-
Elżbieta Matuszek za wieloletni trud i zaangażowanie w kultywowanie tradycji oraz za popularyzację i utrwalanie niematerialnego dziedzictwa kulturowego, jakim jest wyplatanie koron żniwnych.
-
Ewa Gabor za uzyskanie doskonałych wyników i wspaniałych osiągnięć w nauce, w tym stypendium Prezesa Rady Ministrów, oraz za pasję i trud wkładany w realizację zamierzeń.
-
Zuzanna Podgórska za uzyskanie doskonałych wyników i wspaniałych osiągnięć sportowych oraz za pasję i trud wkładany w realizację zamierzeń, promowanie gminy Gogolin na arenie krajowej i międzynarodowej oraz propagowanie aktywnego stylu życia.
-
Klaudia Galant za uzyskanie doskonałych wyników i wspaniałych osiągnięć sportowych oraz za pasję i trud wkładany w realizację zamierzeń, promowanie gminy Gogolin na arenie krajowej i międzynarodowej oraz propagowanie aktywnego stylu życia.
-
Maja Jurgielewicz za uzyskanie doskonałych wyników i wspaniałych osiągnięć sportowych oraz za pasję i trud wkładany w realizację zamierzeń, promowanie gminy Gogolin na arenie krajowej i międzynarodowej oraz propagowanie aktywnego stylu życia.
Nagrody Burmistrza Gogolina „Zwykli – Niezwykli” otrzymali:
-
Grupa depozytariuszy dożynkowych - wyplatających korony żniwne z Gogolina – Karłubca za wieloletni trud i zaangażowanie w kultywowanie tradycji oraz za popularyzację i utrwalanie niematerialnego dziedzictwa kulturowego, jakim jest wyplatanie koron żniwnych.
-
Grupa Korony Żniwne z Odrowąża za wieloletni trud i zaangażowanie w kultywowanie tradycji oraz za popularyzację i utrwalanie niematerialnego dziedzictwa kulturowego, jakim jest wyplatanie koron żniwnych.
-
OSP Odrowąż za poświęcenie oraz oddanie służbie ochrony i ratowania życia oraz mienia ludzkiego, altruizm, zaangażowanie w działalność na rzecz lokalnej społeczności oraz godne reprezentowanie gminy Gogolin w Polsce i za granicą.
-
Heinrich Swoboda za bezinteresowne zaangażowanie na rzecz poprawy jakości życia osób potrzebujących i starszych oraz podejmowane działania dla dobra lokalnej społeczności.
-
Jacek Sachanbiński za społeczną postawę, bezinteresowne wsparcie wartościowych przedsięwzięć społecznych budujących wspólnotę obywatelską, zaangażowanie na rzecz poprawy życia mieszkańców gminy Gogolin oraz propagowanie idei wolontariatu.
Spotkanie było okazją do podsumowania dotychczasowych wydarzeń i przedsięwzięć, związanych z 800-leciem Gogolina oraz podziękowania członkom Rady programowej ds. obchodów jubileuszu. Nie zabrakło też akcentów artystycznych. Wystąpili: Opolska Dziecięca Orkiestra Dęta pod batutą Rafała Jilga, Marka Śmiecha oraz Andrzeja Weinkopfa; uczestniczki Klubu Aktywności Lokalnej z Kamienia Śląskiego oraz z Odrowąża, solistki Zespołu Gimnastyki Artystycznej MAGIA, mażoretki z Zespołu “ArriVa” oraz Aleksandra Grzywaczyk.