Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Nowe podmioty gospodarcze w Gogolinie

Mieszkańców gminy Gogolin i okolic z pewnością ucieszą kolejne inwestycje, realizowane w obrębie ul. Kamiennej i Ligonia oraz w okolicy gogolińskiego ronda. Wkrótce jeszcze w większym stopniu poprawi się dostęp do usług oraz oferta handlowa.

Już najprawdopodobniej w I kwartale 2023 roku będzie można zrobić zakupy w markecie wielkopowierzchniowym oraz w drogerii dwóch znanych niemieckich sieci sklepów. Kompleks handlowy, który zostanie oddany do użytku w marcu przyszłego roku, powstaje tuż obok nowo wybudowanej stacji paliw przy wjeździe do Gogolina od strony Krapkowic.

Niebawem  w Gogolinie wybudowana zostanie także m.in. duża hala magazynowa i produkcyjna, przedsiębiorstwa zajmującego się uprawą i dystrybucją roślin ozdobnych, a także kompleks handlowy z branży motoryzacyjnej. – To co nas bardzo cieszy, to fakt, iż inwestorami w tym przypadku są młode, prężnie rozwijające się firmy z Gogolina – mówi Burmistrz Gogolina Joachim Wojtala.

Sporo dzieje się również na terenach w obrębie gogolińsko – górażdżańskiego ronda, gdzie już od jakiegoś czasu działa stadnina koni, jak również na działce w kierunku Kamienia Śląskiego, gdzie w szkółkę drzew i krzewów zainwestował podmiot gospodarczy z Gogolina.

Dużym zainteresowaniem cieszą się również tereny inwestycyjne położone przy ul. Kamiennej, a te należące do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w większości zostały już wykupione przez inwestorów.