Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Wyróżnienie za ochronę środowiska

Gmina Gogolin znalazła się wśród wyróżnionych za całokształt współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu. Wyróżnienia przyznano z okazji  XX - lecia działalności Funduszu.

Podczas uroczystości jubileuszowej w Filharmonii Opolskiej (20.06.) Burmistrz Gogolina Joachim Wojtala odebrał wyróżnienie przyznane za „wyróżniającą się współpracę z WFOŚiGW w dziedzinie ochrony środowiska” i jako gmina stosująca innowacyjne technologie. Wyróżnienie wręczył Prezes Zbigniew Figas oraz Przewodniczący Rady Nadzorczej Tomasz Chruszczow. Fundusz docenił współpracę z dwudziestoma podmiotami, w tym z samorządami.

Gmina Gogolin od wielu lat owocnie współpracuje z Funduszem.  Zgodnie ze swoją misją, Fundusz wsparł liczne inwestycje prowadzone na terenie gminy. Najwięcej środków otrzymano na realizacją zadań związanych z budową kanalizacji sanitarnej. Fundusz wsparł również budowę Gminnego Centrum Kultury w Gogolinie, gdzie zastosowano innowacyjną technologię ISOMAX. Wyróżnienie zostało w części przyznane właśnie za zastosowanie tego nowoczesnego systemu, który wykorzystuje potencjał jaki jest w odnawialnych źródłach energii.

Brak opisu obrazka