Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

UDANE STARTY MŁODYCH ZAPAŚNIKÓW

Miejsca na podium w silnie obsadzonych zawodach stały się udziałem młodych zapaśników ZKS-u Gogolin w pierwszej połowie tego miesiąca.

Brak opisu obrazka

W międzynarodowej obsadzie rozegrano turnieje: o Puchar Śląska Młodzików i Młodziczek i Dzieci w Rudniku z udziałem 130 zawodników z 9 drużyn z Polski i Czech gdzie podopieczni Krzysztofa Bartnika i Jacka Soroki dwa razy stawali na najwyższym stopniu podium. Były to: w rywalizacji młodziczek Karolina Jaworska w kat. wag. 66 kg, i Jessica Wróbel w kat. wag. 44 kg,. Z kolei walkach finałowych wystąpili i zdobyli miejsca drugie: Wiktoria Zwydak w kat. wag 44 kg, i Szymon Soroka – w kat. wag 39 kg w rywalizacji dzieci. Ponadto na miejscach piątych sklasyfikowano Dominika Guzego w wadze do 52 kg i Marcela Woźnicę w wadze do 28 kg.

Równie prestiżowy turniej rozegrano w Brzegu Dolnym. Był to Memoriał Antoniego Łakomego połączony z 60-leciem pracy trenerskiej Józefa Szabowskiego. Do rywalizacji stanęła trójka naszych zapaśników i wszyscy znaleźli się na podium. Złoty medal wywalczyła Maja Jurgielewicz zaś brązowe krążki: Dominika Jurgielewicz i Milena Guzy.

Również trójka naszych reprezentantów mierzyła się ze swoimi rówieśnikami w V Memoriale im. Witka Prociaka i Patryka Żymańczyka w Namysłowie. Do zawodów przystąpiło 110 zawodników i zawodniczek z 19 klubów z Niemiec, Ukrainy i Polski.
Wśród kadetek Paula Radajewska zajęła 3 miejsce w kat. wag. 57 kg. zaś w rywalizacji dzieci Dawid Kopeć zajął 5 pozycję w kat. wag. 39 kg., a Grzegorz Apostel - 8 miejsce w kat. wag. 39 kg,

 

Zdjęcia zostały użyczone przez klub ZKS Górażdże z prawem do publikacji w zakresie informacji na stronie www.gogolin.pl i FB/GogolinNews