Gogolińscy zapaśnicy najlepsi w Memoriale Wołoszyna

Drużynowym zwycięstwem Zapaśniczego Klubu Sportowego Górażdże – Gogolin zakończyła się 6. edycja Międzynarodowego Memoriału Henryka Wołoszyna w Zapasach Dzieci i Młodzieży.

Podopieczni Lucjana Ziemby wyprzedzili 15 innych ekip, w tym drużyny z Czech i Niemiec. Za naszym zespołem na podium stanęły teamy MKS Rokita Brzeg Dolny i ZKS Slavia Ruda Śląska.Oprócz kilkunastu medali, które wywalczyli młodzi zawodnicy, największy sukces odniosła Jessica Wróbel, która nie tylko wygrała swoją kategorię wagową, ale została uznana także za najlepszą zawodniczkę. Najlepszym wśród chłopców okazał się Kajetan Wieczorek z UKS Warszawa. Najmłodszą zapaśniczką okazała się 6 – letnia Maja Jurgielewicz, która w swojej kategorii zajęła miejsce trzecie. Najmłodszym zapaśnikiem był reprezentant Lokomotivy Krnov – Lukas Kolbasa.

W Hali Sportowej im. B. i Z. Blautów w Gogolinie można było oglądać zawodników z roczników 2003 – 2009. W turnieju udział wzięło blisko 180 zawodników i zawodniczek. Gośćmi honorowymi memoriału była rodzina Henryka Wołoszyna.