Otwarcie miasteczka ruchu drogowego

Teraz mogą jeździć na rowerze wesoło, bezpiecznie i zdrowo! W Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Gogolinie, dzieciom i młodzieży z terenu gminy Gogolin oficjalnie oddano do użytku miasteczko ruchu drogowego wraz z wielofunkcyjnym boiskiem do gier i zabaw.

W uroczystości, która odbyła się 17 listopada w budynku PSP nr 2 w Gogolinie, udział wzięli m. in. Burmistrz Gogolina Joachim Wojtala i Przewodniczący Rady Miejskiej w Gogolinie Piotr Czok, ks. proboszcz Aleksander Sydor, Komendant Powiatowej Policji w Krapkowicach Przemysław Ilnicki, kierownicy i dyrektorzy gminnych jednostek organizacyjnych oraz placówek oświatowych, reprezentacja służb mundurowych, a także przedstawiciele firmy BELLSPORT z Bytomia oraz pracowni Modero Architekci. Gośćmi honorowymi byli Jerzy Szczakiel – polski żużlowiec, pierwszy polski indywidualny mistrz świata oraz Rafał Grzywaczyk – kierowca rajdowy.

Z okazji otwarcia miasteczka ruchu drogowego dla Burmistrza Gogolina, Przewodniczącego Rady Miejskiej w Gogolinie, Grzegorza Leszczyńskiego – właściciela firmy BELLSPORT oraz architektów z pracowni „Modero Architekci” przygotowano pamiątkowe statuetki, które wręczyła dyrektor placówki Renata Kochanowska, wraz z dziećmi. – Dziękujemy za radość i słońce, które dostarcza nam kolorowe miasteczko ruchu drogowego. Teraz możemy bezpieczniej, milej i weselej spędzać czas na naszym podwórku –  mówili uczniowie. Nie zabrakło też drobnych upominków, które dla uczniów „Dwójki” przekazali zaproszeni goście: odblaskowych kamizelek, edukacyjnych gier o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, czy kasków rowerowych.

Gratulacje z okazji zakończenia tej jakże ważnej dla edukacji dzieci i młodzieży w zakresie bezpieczeństwa drogowego inwestycji, złożyli Burmistrz Gogolina i Przewodniczący Rady Miejskiej w Gogolinie, którzy ze szczególnymi wyrazami wdzięczności zwrócili się do wszystkich mieszkańców, którzy przyczynili się do powstania miasteczka ruchu drogowego, oddając swój głos na projekt złożony w pierwszym Budżecie Obywatelskim Miasta Gogolin. Podziękowali też dyrektor Renacie Kochanowskiej za  umiejętne wykorzystanie środków finansowych, a dzieciom życzyli dużo radości i mądrego korzystania z obiektu. Kilka słów o bezpieczeństwie na drodze przekazali uczniom goście Jerzy Szczakiel i Rafał Grzywaczyk. Jednym punktów uroczystości było też wręczenie nagród ufundowanych przez Stowarzyszenie Oświatowo – Artystyczne „Edukacja ku przyszłości” w konkursach plastycznych oraz teście wiedzy dotyczącej bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zwycięzcom gratulacje złożyli wiceprezes stowarzyszenia Aurelia Polywka oraz Komendant Powiatowej Policji w Krapkowicach Przemysław Ilnicki.

W drugiej części uroczystości, na terenie miasteczka ruchu drogowego, poświęconego wcześniej przez proboszcza ks. Aleksandra Sydora, dzieci po raz pierwszy mogły skorzystać z nowo otwartych atrakcji. Po symbolicznym pojawieniu się zielonego światła na sygnalizatorze drogowym, na trasę wyjechali rowerzyści, a na boisko wybiegły dzieci ze skakankami, hula – hop, piłkami do gry w siatkówkę oraz figurami szachowymi, by w pełni cieszyć się wszystkimi walorami, jakie oferuje nowy obiekt. Odbyła się również specjalna lekcja, która dla najstarszych uczniów placówki poprowadził sam mistrz Jerzy Szczakiel.