Ruszyła budowa Osieda Dębowego w Gogolinie

W obrębie ulicy Ligonia ruszyła budowa nowego osiedla mieszkaniowego. Do końca przyszłego roku na obszarze nieco ponad 0,5 ha wybudowanych zostanie czternaście domków w zabudowie szeregowej. Samorząd Gogolin przymierza się już do sprzedaży kolejnych działek budowlanych.

W ubiegłym tygodniu na terenie budowy o postępach realizacji inwestycji rozmawiali z Burmistrzem Gogolina Joachimem Wojtalą wspólnicy Spółki Komandytowej „Osiedle Mieszkaniowe Ligonia Sp. z o.o.” z Komornik: Hubert Jaskółka z firmy VENUS oraz Waldemar Filipowsky z firmy FILPLAST. W spotkaniu udział wzięli także naczelnicy gogolińskiego magistratu odpowiedzialni za rozwój gospodarczy gminy i inwestycje komunalne: Arnold Joszko i Stanisław Haraf.

Zgodnie z przedstawioną koncepcją przestrzenną, obszar osiedla obejmie prawie 10 hektarów w obrębie ulic: Ligonia, Dzierżonia, Młyńskiej i Dębowej. Koncepcja zakłada wybudowanie na tym terenie 44 budynków w zabudowie jednorodzinnej wolnostojącej oraz 3 budynków w zabudowie wielorodzinnej szeregowej, każdy na co najmniej 12 mieszkań. Na osiedlu wyznaczono część obszaru przeznaczoną pod zabudowę usługowo – komercyjną i handel osiedlowy, powstanie tam też żłobek, przedszkole a także plac zabaw i architektura zielona. W przyszłym roku Gmina Gogolin planuje na tym terenie rozpoczęcie budowy infrastruktury drogowej i technicznej.

Nowe osiedle w Gogolinie.jpeg