Uroczyste ślubowanie w gogolińskim ZS

W czwartek 26 października 2017 r. 35 pierwszoklasistów Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Gogolinie przystąpiło do uroczystego ślubowania, dzięki czemu stali się pełnoprawnymi uczniami swojej nowej szkoły.

Do pasowania na licealistę przystąpili uczniowie dwóch klas: mundurowej-wojskowej IA oraz dziennikarskiej i biologiczno-medycznej IB. Na uroczystość, która rozpoczęła się o 16:30 na sali gimnastycznej, przybyli znamienici goście: naczelnik wydziału oświaty, sportu i rekreacji Urzędu Miejskiego w Gogolinie Irmgarda Żyła, przedstawiciel Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Opolu ppłk Jarosław Jalowski, komendant Wojskowej Komendy Uzupełnień w Opolu ppłk Jan Rybak, przedstawiciel 10 Brygady Logistycznej w Opolu ppłk Wiesław Zawiślak, prezes firmy Chespa z Choruli Joachim Siekiera oraz szef Sekcji Regionalnej Oświaty i Wychowania NSZZ Solidarność Piotr Pakosz.

Uczniowie obu klas złożyli przysięgę na sztandar szkoły. Kadeci IA zostali wprowadzeni na salę przez dowódcę klasy pod komendą kpt. Arkadiusza Mendyka, a słowa przysięgi powtarzali po dyrektor szkoły mgr Violetcie Zajączkowskiej. Po ślubowaniu otrzymali pamiątkowe znaczki wręczone przez ppłk. Jarosława Jalowskiego. Uczniowie klasy IB zaśpiewali napisaną przez siebie piosenkę, z szybko wpadającym w ucho refrenem „Szkoła, nasza kochana szkoła”. Następnie zaprezentowali się utalentowani uczniowie Zespołu Szkół – hip-hopowcy Antoni Kozłowski i Wiktoria Bieńczak, wokalistki Angelika Grabeus, Marcelina Franiczek oraz Liwia Bieńkowska wraz z zespołem:  Agnieszką Słotwińską - gitara basowa, Jakubem Budkiem - gitara, Piotrem Pakulskiem - perkusja, Veroniką Porosiło - gitara (cała czwórka to kadeci klas mundurowych) i Anią Lakotą - keyboard. Zaprezentowali się także kadeci klasy II i III LO z pokazem musztry paradnej. Gratulacje uczniom i ich rodzicom złożyli: dyrektor szkoły mgr Violeta Zajączkowska i naczelnik wydziału oświaty, sportu i rekreacji UM w Gogolinie Irmgarda Żyła.

Po części oficjalnej uczniowie wraz z rodzicami udali się do sal na poczęstunek. Szczególne wrażenie zrobił zwłaszcza tort z lukrowanymi trepami wojskowymi oraz „dedykowane” babeczki.

Uroczystość przygotowali: wychowawcy klas I LO mgr Monika Jarosz i mgr Justyna Osiewak, mgr Małgorzata Mielnicka, mgr Bożena Jakubowicz, mgr Joachim Stiebler, mgr Brygida Czekała, mgr Małgorzata Bekiersz i kpt. Arkadiusz Mendyk.

(nad. Zespół Szkół w Gogolinie)