Witajace głazy Piękna Wieś Opolska 2009 Centrum wsi Centrum wsi Fontanna w stawie Kaplica zima Dom Spokojnej Starości Przedszkole stowarzyszeniowe Kopiec Sołtysa Skwerek w centrum wsi

Kartoffelfest

Dzięki wsparciu finansowym Ministerstwa Federalnego Niemiec 01 października zarząd DFK  Kamionek oraz Rada Sołecka z panią Sołtys na czele zaprosił mieszkańców na Kartoffelfest.

Pogoda od rana dopisywała a program był dosyć ciekawy. Wszyscy którzy odpowiedzieli na zaproszenie mogli degustować różnych potraw z kartofli i choć było ich całkiem sporo to jednogłośnie królem stołu okazały się placki ziemniaczane pieczone przez samą panią Sołtys. Dzieci miały możliwość brania udziału w różnych konkursach związanych z kartoflami a zwieńczonych nagrodami.

Ale i dorośli mogli wygrać co nie co zdobywając tytuł króla bądź królową strugania kartofla nożykiem plastikowym albo zdobywając mistrza w pojedynku na kartofle - z łyżką w ręce.

Cieszymy się że nasi mieszkańcy tak licznie zjawili się na imprezie i mamy nadzieję że było to dla wszystkich udane niedzielne popołudnie.

 

 

Dziękuję za zdjęcia i tekst koleżance Weronice Kunert

Pogoda
05 sierpnia
środa
Newsletter
Kalendarz
Kursy walut
1 EUR = 4,41 PLN
1 CHF = 4,08 PLN
1 USD = 3,74 PLN