Umowa z Bankiem Gospodarstwa Krajowego

Komunalne Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Gogolin Sp. z o.o. podpisało dziś z Bankiem Gospodarstwa Krajowego umowę na udzielenie kredytu, w celu realizacji przez spółkę zadania budowy bloku socjalnego przy ul. Konopnickiej w Gogolinie. Umowę z ramienia Spółki KPW podpisał prezes Grzegorz Michałowski.

Wartość kosztorysowa tej inwestycji to 5 836 719,66 netto. KPW otrzymało już dotację na ten cel w wysokości 1 751 015,90 zł netto. Wkład własny to 4 085 703,76 zł netto. Komunalne Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Gogolin Sp. z o.o. ogłosiło już  przetarg na wyłonienie wykonawcy tego zdania. Budynek ma zostać wybudowany najpóźniej do końca roku 2018.

KPW.jpeg

Przypomnijmy, w trójkondygnacyjnym budynku o łącznej powierzchni użytkowej 1 432,19 m2, znajdą się mieszkania dla 30 rodzin: na każdej kondygnacji cztery mieszkania dwupokojowe o powierzchni 54 m2 każde i sześć mieszkań jednopokojowych o powierzchni 37 m2. Ponadto na parterze usytuowane będą cztery mieszkania dwupokojowe, dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, o powierzchni 56 m2, wraz z pomieszczeniem gospodarczym. Dwupiętrowy budynek o łącznej kubaturze 5 700 m3 brutto, będzie posiadał ogrzewanie centralne gazowe, z lokalną kotłownią ogrzewającą wszystkie mieszkania. W centralnej części budynku zlokalizowana zostanie klatka schodowa z szybem dla windy, która zostanie zainstalowana w przyszłości, jeśli zajdzie taka potrzeba. Wejścia do mieszkań na piętrach będą usytuowane na galeriach. W ramach inwestycji zostanie również zagospodarowany teren wokół budynku socjalnego. Powstanie 49 miejsc parkingowych, w tym 8 miejsc dla osób niepełnosprawnych, a mieszkania zlokalizowane na parterze otrzymają wydzielone ogródki zielone. Wjazd na teren będzie odbywał się od ulicy Konopnickiej. Na zagospodarowanym terenie zaprojektowano chodniki, place utwardzone, drogi wewnętrzne, jak również rabaty kwiatowe oraz tereny zielone, a w przyszłości powstanie również plac zabaw dla dzieci i ścieżka zdrowia dla osób starszych.