Sportowa zabawa i współpraca

Blisko 70 uczniów szkół podstawowych i gimnazjum wzięło udział w turnieju sportowym w ramach współpracy szkół z gminnym oddziałem Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim. Do rywalizacji na obiektach Zespołu Rekreacyjno Sportowego w Kamieniu Śląskim przystąpili uczniowie PSP 2 i 3 z Gogolina, PSP z Kamienia Śląskiego i Zespołu Szkół z Gogolina. 

IMG_6997.jpeg

- Przygotowaliśmy zabawę w piłkę nożną i siatkówkę, celowo mówię zabawę bo to jest głównym celem turnieju, który został wsparty między innymi przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Republiki Federalnej Niemiec - powiedział organizator turnieju Krystian Komander - przewodniczący ZG TSKN w Gogolinie. - Chcieliśmy także w ramach naszych działań w gminie uświetnić niedawno rozpoczęty rok szkolny - dodał przewodniczący Komander.

IMG_6966.jpeg

- Dobrze, że nie wynik był sprawą pierwszorzędną, i mogliśmy także dzięki temu zabrać uczniów, którzy na co dzień nie trenują w klubach i nie zawsze występują w szkolnych reprezentacjach i było to dla nich ważne przeżycie - oceniła turniej nauczyciel WF w Zespole Szkół Jolanta Fait. 

W turnieju siatkówki dziewcząt zwyciężył Zespół Szkół w Gogolinie przed SP Kamień Śląski, PSP 2 Gogolin i PSP 3 Gogolin. Z kolei w rozgrywkach piłki nożnej chłopców najlepszą okazała się drużyna PSP 2 Gogolin wyprzedzając Zespół Szkół, PSP 3 i PSP Kamień Śląski. 

Po zakończeniu turnieju dzieci otrzymały regeneracyjny poczęstunek i napoje.