Młodzi zapaśnicy znów na podium

Kolejny dobry występ zanotowali młodzi zapaśnicy ZKS-u Górażdże, plasując się na trzecim miejscu drużynowo podczas Pucharu Śląska, Dzieci, Młodziczek i Młodzików, Kadetek w zapasach w stylu wolnym i zapasach kobiet rozegranych w miejscowości Rudnik. Do rywalizacji przystąpiło 111 reprezentantów z 7 klubów, w tym 15 osobowa drużyna "ZKS-u". Podopieczni trenera Krzysztofa Fryziela łącznie zdobyli 14 medali, w tym: 4 złote medale,  5 srebrnych i 5 brązowych. 

03.jpeg

Równych sobie nie miała czwórka złotych medalistów. W dobrym stylu swoje kategorie wagowe wygrywali: Karolina Jaworska, Patryk Cabanek, Michał Walicki i Aleksander Smandzik. Udział w finałach i srebrne medale zapewnili sobie: Beata Walicka, Wanesa Podsiadły, Jessica Wróbel, Dawid Kopeć i Jacek Gramala. Na najniższym stopniu podium stanęli natomiast: Paula Radajewska,  Wiktoria Zwydak, Alicja Cabanek, Maja Jurgielewicz i Dominika Jurgielewicz. 

01.jpeg

Oprócz zmagań w poszczególnych kategoriach wagowych odbył się także pokaz mini zapasów dzieci  urodzonych w latach 2008 – 2009 z podziałem na grupy. Gospodarzem zawodów w Rudniku był klub LZS "Dąb" Brzeźnica. 

zdjęcia udostępnione przez klub ZKS Górażdże.