Kolejna ogromna inwestycja w Gminie Gogolin

W Kamieniu Śląskim dzisiaj (18.09) dokonano oficjalnego otwarcia nowego toru wyścigowego „SILESIA RING”. Na specjalnej konferencji prasowej z udziałem właścicieli toru oraz Burmistrza Gogolina Joachima Wojtali podkreślano walory, nie tylko te sportowe, miejsca, które zdaniem fachowców motoryzacji należy do najnowocześniejszych w Europie.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że kolejny przedsiębiorca zaufał naszej gminie, na terenie której tylko w ciągu ostatniego roku powstało kilka wielomilionowych inwestycji. Mam nadzieję, że ta inwestycja przysporzy splendoru zarówno gminie, jak również inwestorom.  To kolejny dowód na to, że gmina Gogolin jest uznawana za dobrą markę – podkreślił burmistrz Wojtala.

O tym, że w gminie Gogolin panuje dobry klimat inwestycyjny wiadomo nie od dziś. W ostatnim czasie, gmina może pochwalić się nie tylko pozyskaniem nowych podmiotów gospodarczych, ale również firmami, które istnieją na rynku już od wielu lat, a nadal dynamicznie się rozwijają i rozbudowują. Szacuje się, że w ciągu najbliższych dwóch lat, wolumen inwestycji osiągnie wartość około 350 milionów złotych.

Jak podkreślali w trakcie uroczystego otwarcia właściciele toru, nie bez znaczenia dla powstania tej inwestycji w Kamieniu Śląskim była doskonała współpraca z Burmistrzem Gogolina Joachimem Wojtalą i samorządem Gminy Gogolin. W ostatnim czasie Komunalne Przedsiębiorstwo Wielobranżowe z Gogolina zakończyło dużą inwestycję polegającą na budowie sieci wodnej i kanalizacji do powstającego pola golfowego oraz właśnie do obiektu toru wyścigowego Silesia Ring.

***

Silesia Ring liczy 3636 metrów długości i składa się z 15 zakrętów. Prosta startowa to 730 metrów. W tym roku startowym tor w 67 procentach użytkowali kierowcy samochodowi, 32 procent kierowcy motocykli, a 1 procent rowerzyści. Oprócz polskich kierowców, tor testowały także ekipy z 10 krajów Europy.