Kapliczka św. Anny i św. Jana Nepomucena Kapliczka na bagnie Hala sportowa im. Bernarda i Zygfryda Blautów Kościół pod wezwaniem św. Anny i św. Joachima Widok na dzielnicę Karłubiec z dachu hali sportowej Zdjęcie lotnicze dzielnicy Karłubiec Pomnik ku czci ofiar I Wojny Światowej

Festyn Letni 2017

W dniu 15 sierpnia odbył się w dzielnicy Gogolina- Karłubcu tradycyjny festyn letni.

Tym razem odbył się na „skwerku  Gogolińskiej Szwajcarii”. Były gry i zabawy dla dzieci, z artystycznym malowaniem twarzy, które wykonywała Sabina Broj.

Główną atrakcją naszego festynu było przedstawienie pt. „Cud przy źródełku na bagnie” Rodzinę von Gaschin  reprezentowała Adela Dyga i Irena Wnuk. Pozostali aktorzy to: Maria Mnich, Inga Frank, Bernadeta Kampa, Maria Wacławek, Hildegarda Knorr, Anna Wolska, Magda Janik, Ela Białas, Wiesław Białas, Elżbieta Malkusz. Bryczkę do chrztu użyczyła Stefania Chudala, a powoził Paweł Chudala. Przedstawienie się udało, później  odbyło się przyjęcie z okazji cudu przy źródełku na bagnie. Wieczór umilał Brassmann Wiesław Zdebski.

Nad całością czuwała i napisała scenariusz Waltrauda Wicher.

Na język niemiecki przetłumaczył Karol Jaszkowic, a czytała w j. niemieckim Carolin Jaszkowic. Festyn współfinansowany był ze środków budżetu gminy Gogolin i z projektu VDG „Begegnungsstattenarbeit 2017”.

W.W.

 

 

Festyn 2017 1024.png

Pogoda
14 lipca
wtorek
Newsletter
Kalendarz
Kursy walut
1 EUR = 4,47 PLN
1 CHF = 4,20 PLN
1 USD = 3,96 PLN