W Obrowcu będą strzelać rzuty karne

Ponad 20 a może i 30 drużyn wystąpi w tegorocznej siódmej już edycji turnieju rzutów karnych w Obrowcu w gminie Gogolin. Zawody, w których uczestniczą pięcio lub sześcioosobowe zespoły, w zależności od tego czy bramkarz jest również strzelającym zostaną podzielone na trzy kategorie wiekowe: dzieci, młodzież i dorosłych. 

LKS Obrowiec (1).jpeg

W pierwszej fazie turnieju zespoły grają systemem grupowym a następnie pucharowym. O wygranych w meczach decyduje liczba trafionych rzutów karnych. Za zwycięstwo przyznawane są 3 punkty za remis 1. W fazie pucharowej decyduje większa liczba trafionych karnych. Wyłoniony zostanie także najlepszy bramkarz i najlepszy strzelec imprezy. Najlepsze drużyny otrzymają puchary i dyplomy oraz upominki. Nowością, będzie turniej wiedzy o rzutach karnych, z bardzo atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi dla zwycięzców. 

Turniej, który rozpocznie się w południe w sobotę /22.07./ połączony jest z festynem sportowym. Organizatorzy przygotowali wiele dodatkowych atrakcji dla dzieci i dorosłych a wszystko zakończy zabawa taneczna, która rozpocznie się o 21:00. Impreza odbędzie się na stadionie piłkarskim w Obrowcu.