Dzieci i młodzież zagrają w turnieju mniejszości narodowych

Po cztery lub po sześć spotkań, w zależności od kategorii wiekowej, rozegrają zespoły uczestniczące w Młodzieżowym Turnieju Piłkarskim Mniejszości Narodowych imienia Ernesta Wilimowskiego w Gogolinie. W dwudniowych zmaganiach wezmą udział zawodnicy w kategoriach U-10 i U-12 (roczniki 2005-2007 i młodsi). Zaproszenie organizatorów do tegorocznej edycji turnieju przyjęło 13 drużyn z Czech, Rumunii, Włoch, Rosji, Belgii, Ukrainy i Polski. 

Naszą gminę w kategorii U-10 reprezentować będzie MKS Gogolin. Piłkarzom naszej szkółki przyjdzie się mierzyć z: 1FC Katowice, Stutzpunkt Eupen z Belgii, SSV Taufers z Włoch oraz gospodarzami turnieju MIRO Deutsche Fussballschule. Z kolei w rywalizacji zespołów U-12 zagrają: Polonia Chmielnicki z Ukrainy, FC Dribli z Rumunii, Stutzpunkt Eupen z Belgii, SSV Taufers z Włoch, RusDeutsch z Rosji, FC Stepankovice z Czech, oraz reprezentant naszej gminy SFG 1932 Gogolin i gospodarze turnieju MIRO Deutsche Fussballschule. 

                           

piłka nożna.jpeg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Turniej rozgrywany będzie na płycie głównej stadionu miejskiego w Gogolinie. Uroczyste otwarcie i początek rywalizacji w sobotę 22.07 o godzinie 10:00 a w niedzielę 23.07 od 10:30. Ostatnie mecze w sobotę o 14:50 zaś w niedzielę o 14:00. Uroczyste zakończenie turnieju zaplanowano w niedzielę na 15:00. 

Organizatorem tego przedsięwzięcia jest Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej wraz z lokalnymi partnerami a Urząd Miejski w Gogolinie zapewnił przygotowanie obiektu do rozgrywek piłkarskich.