Jubileusz MKS-u jak się patrzy !

Atrakcyjne piłkarskie pojedynki, uhonorowanie zasłużonych osób dla klubu, konkursy dla kibiców oraz zabawa taneczna były atrakcjami obchodów jubileuszu 70 lat istnienia klubu piłkarskiego MKS Gogolin. Uroczystość miała międzynarodowy charakter za sprawą gości i piłkarzy z czeskiego Jablunkowa.

Licznie zgromadzeni kibice mogli zobaczyć wszystkie pokolenia piłkarzy klubu, ale także trenerów, działaczy i wspomagające przez lata klub osoby. Na trybunach zasiedli obecny burmistrz Joachim Wojtala, były włodarz miasta Norbert Urbaniec, byli prezesi i wielu innych zaproszonych gości, w tym piłkarskie sławy jak trenerzy Antoni Kot, który przez lata prowadził zespół MKS-u, Józef Zwierzyna czy opolscy piłkarze Wojciech Tyc i Bogdan Harańczyk. 

Część sportową rozpoczęli najmłodsi adepci futbolu, nawet niespełna pięcioletni zawodnicy Akademii piłkarskiej MKS. Na mini boiskach zagrały roczniki 2010-2012. Później na znakomicie przygotowaną płytę wybiegli juniorzy, którzy mierzyli się z czeskim Spartakiem Jablunkov. Nasza ekipa była bardziej skuteczna niż goście i zasłużenie wygrała 2:0 po golach Wiktora Gebauera i Marcela Mizielskiego. Kolejne grupy z Akademii czyli roczniki 2008-2009 pokazały, że MKS może mieć w przyszłości ciekawą kadrę młodzików. - Staramy się bardzo mocno wspierać finansowo i organizacyjnie te grupy bo widać z jakim zaangażowaniem podchodzą do tego sportu zarówno dzieci jak i trenerzy  – powiedział burmistrz miasta Joachim Wojtala, który wraz z prezesem klubu otwierał jubileuszowe uroczystości. 

IMG_2065.jpeg

Życzeń i upominków nie brakowało. Klub uhonorował okolicznościowymi statuetkami liczną grupę byłych i obecnych działaczy, trenerów i zawodników. - Liczymy, że w kolejnych latach wsparcie dla naszego klubu jeszcze się zwiększy chcemy bowiem zrealizować kilka ważnych zadań jak budowa zaplecza treningowego, która już trwa a jednocześnie utrzymać poziom sportowy klubu - zdradza prezes MKS-u  Andrzej Prefeta. Z rąk burmistrza Wojtali prezes odebrał list gratulacyjny od władz samorządowych, a zaangażowana w działalność klubu Bożena Prefeta potężny bukiet kwiatów. Z kolei trenerom klubu, burmistrz Gogolina wręczył jubileuszowe upominki. 

W drugiej części obchodów pokazali się dorośli piłkarze. To, że klub cieszy się uznaniem świadczy fakt, że do Gogolina zjechały piłkarskie sławy Opolszczyzny. Oldboje MKS-u kierowani przez trenera Antoniego Kota zmierzyli się z wielokrotnym mistrzem województwa i kilkukrotnym medalistą Mistrzostw Polski oldbojów Skautem Odrą Opole, w której to ekipie wystąpili zawodnicy znani z pierwszoligowych (dziś ekstraklasowych) ligowych boisk. - Serce zawsze bije mocniej gdy widzisz swoich zawodników i grupę działaczy, z którymi tworzyłem część historii gogolińskiej piłki przyznał mający za sobą 210 ligowych występów jako piłkarz Odry Opole Antoni Kot. Najstarszym na boisku był znakomity przed laty obrońca Bogdan Harańczyk, rocznik 1947 ! Oprócz niego w obu ekipach wystąpili między innymi: Józef Żymańczyk, Janusz Wygaś, Marek Mokrzycki, Andrzej Polak, Dariusz Kaniuka i łączący jako piłkarz oba kluby Wojciech Burzyński po stronie Odry oraz Adrian Pajączkowski, Maciej Lisicki, Tomasz Juraszek czy Dariusz Biela po stronie MKS-u.  Po niezwykle zaciętym i stojącym na wysokim poziomie meczu goście wygrali minimalnie 3:2. 

IMG_2272.jpeg

Z kolei w meczu występującego w IV lidze zespołu seniorskiego z grającym w lidze Okręgowej LZS-em Racławiczki padło aż siedem goli. Ostatecznie MKS wygrał 5:2 (gole MKS: Bartosz Kaczmarek 3,Damian Ofiera i zawodnik testowany – LZS Tomasz Żurek 2), ale goście do przerwy utrzymywali wynik remisowy 2:2 i pokazali się z dobrej strony. Dla trenera Adriana Pajączkowskiego był to z kolei test kilku nowych zawodników, którzy mogą się pojawić w kadrze MKS-u w nadchodzącym sezonie. Wszystkie wymienione spotkania w bardzo dobrym stylu prowadziła trójka sędziowska: Damian Picz, Marcin Bazan i Dawid Dumański, którzy znakomicie wpisali się w jubileuszowy charakter spotkań. Końcowym akcentem piłkarskiego święta były mecze kolejnych grup gogolińskiej akademii z roczników 2004-2007, po których wszyscy wspólnie świętowali pod namiotem podczas muzycznej biesiady przygotowanej przez GOK z Leszkiem Wiklakiem. Całość festynu została wsparta organizacyjnie przez Urząd Miejski w Gogolinie. 

Zobacz "jubileuszową" galerię zdjęć: