Omawiali kolejne przedsięwzięcia

Na zaproszenie Burmistrza Gogolina Joachima Wojtali, w Urzędzie Miejskim w Gogolinie spotkali się sołtysi, przewodniczący zarządów dzielnic, przedstawiciele lokalnych stowarzyszeń oraz kół DFK, by wspólnie omówić sprawy związane z organizacją tegorocznych Gminnych Dożynek „Żniwnioka 2017”.

Obchody Święta Plonów odbędą się 10 września w Malni. Msza św. dziękczynna zaplanowana jest na godzinę 10.30, natomiast przemarsz korowodu dożynkowego rozpocznie się o godz. 14.00. Tradycyjnie, uroczystościom towarzyszyć będą konkursy na koronę i wieniec dożynkowy, najciekawszy wóz korowodowy, wystawa płodów rolnych oraz konkurs pn. „Kwitnąca Gmina Gogolin” na najciekawszą aranżację, której tematem przewodnim będą kwiaty. W części artystycznej gościem specjalnym będzie Grecki Zespół Zorba, który wystąpi o godz. 16.30.

Przedstawiony został również terminarz wydarzeń kulturalnych i sportowych, które odbędą się w III kwartale 2017 roku. Tegoroczne lato zapowiada się naprawdę ciekawie. W dniach 8 – 9 lipca weekend na sportowo: Puchar Polski Strongman Gogolin 2017 oraz Niezwyciężony Strażak. 15 lipca Miejski Klub Sportowy w Gogolinie świętować będzie 70 – lecie istnienia, podczas urodzinowego pikniku sportowego na gogolińskim Stadionie Miejskim. W ramach „Artystycznego Lata” 16 lipca na dziedzińcu Sebastianeum Silesiacum wystąpi Orkiestra Dęta ArcelorMittal. Kolejny sportowy weekend zaplanowany jest w dniach 22 – 23 lipca – na Stadionie Miejskim w Gogolinie odbędzie się Młodzieżowy Turniej Mniejszości Narodowych im. Ernesta Wilimowskiego w piłce nożnej, organizowany przez Związek Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno – Kulturalnych w Polsce. 30 lipca do Gogolina zawita natomiast Radiowa Jedynka podczas największej w Polsce, letniej trasy koncertowej. W programie „Lata z Radiem w Gogolinie” wystąpią m.in. Maciej Pol, Rafał Brzozowski, Michał Szpak oraz IRA. Odbędzie się też kolejne bicie rekordu w odśpiewaniu „Poszła Karolinka…”. 5 oraz 6 sierpnia do wspólnej zabawy zaprasza sołectwo Odrowąż – w sobotę odbędzie się tam Dzień Kultury Mniejszości Niemieckiej w Gminie Gogolin, a w niedzielę festyn. 10 sierpnia zaprezentuje się Centrum Twórczości Dzieci i Młodzieży „Galicja” we Lwowie. Koncert odbędzie się w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie. Tegoroczne, metropolitalne uroczystości odpustowe ku czci św. Jacka w Kamieniu Śląskim, zaplanowano na 12 – 13 sierpnia. Tradycyjnie, część religijna uzupełniona będzie o atrakcje kulturalne, przygotowane w ramach Jarmarku odpustowego u św. Jacka. Ze specjalnym koncertem wystąpi Reprezentacyjny Chór Męski Polskiego Związku Kulturalno – Oświatowego „Gorol” z Jablunkova. Ponadto, odbędą się kolejne Zawody w Rzucie Kamieniem. Szczegółowe informacje na temat wydarzeń pojawią się już wkrótce na stronie Urzędu Miejskiego w Gogolinie.