Wakacje 2017 w Gminie Gogolin

Podczas tegorocznych wakacji nikt nie będzie narzekał na nudę! Programy wakacyjnego wypoczynku dla dzieci i młodzieży, przygotowane przez gminne jednostki organizacyjne są bowiem szczególnie bogate i atrakcyjne.

Nutka Cafe, działająca przy Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie będzie czynna od 26 czerwca do 21 lipca oraz od 16 do 31 sierpnia. W poniedziałki odbywać się będą warsztaty z szycia, we wtorki warsztaty kulinarne. Środa to czas na zajęcia sportowe – piesze wycieczki i wyjścia na basen. W czwartki dzieci nauczą się tańców i piosenek, a w piątek całkowita nowość – „Mój pomysł na zawód”.

Nutka Cafe.jpeg

Czynne będą też świetlice młodzieżowe w Malni, Zakrzowie, Choruli, Kamieniu Śląskim, Kamionku, Górażdżach, Odrowążu i Strzebniowie, gdzie na pewno nikt nie będzie się nudził. Szczegółowe programy wakacji w poszczególnych świetlicach znajdują się na stronie internetowej Gminnego Ośrodka Kultury w Gogolinie:

http://www.gok-gogolin.pl/index.php/gok/ogloszenia/3059-wakacje-2017

„Wakacyjne spotkania z Karlikiem i Karolinką” czekają na dzieci, które zechcą spędzić wakacje z Gminną Biblioteką Publiczną w Gogolinie. W programie m.in. potyczki literackie, zajęcia plastyczne, głośne czytanie legend, gry planszowe i dzień dziennikarza, w czasie którego dzieci będą tworzyć gazetkę biblioteczną.

Gminna Biblioteka Publiczna.jpeg

Program zajęć sportowo – rekreacyjnych przygotowały również placówki oświatowe, które organizować będą liczne turnieje, wyjazdy do kina, wycieczki rowerowe, gry i zabawy na świeżym powietrzu.

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Gogolinie:

http://psp3gogolin.pl/images/2017/pdf/Plan_zaj%C4%99%C4%87_rekreacyjn_2017wakacje_PDF.pdf

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Gogolinie:

http://psp2gogolin.pl/images/stories/aktualnosci/2017/06/11/Wakacje_2017.pdf

Publiczna Szkoła Podstawowa w Kamieniu Śląski:

http://pspkamien.szkolniaki.pl/images/aktualnosci/2017/06/05/wakacje2017_01.pdf

Publiczna Szkoła Podstawowa w Malni:

PDFPSP Malnia.pdf

Jak co roku, Kuratorium Oświaty w Opolu organizuje bezpłatny wypoczynek dla dzieci z rodzin o niskich dochodach. W bieżącym roku, w takim wyjeździe udział weźmie jedno dziecko z terenu gminy Gogolin. W ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych grupa ok. 20 dzieci z rodzin dotkniętych uzależnieniem, weźmie także udział w koloniach połączonych z programem terapeutycznym. Ponadto Ośrodek Pomocy Społecznej organizuje dla dzieci i młodzieży letnie zajęcia w świetlicach środowiskowych.

PDFŚwietlica Środowiskowa w Gogolinie.pdf

PDFŚwietlica Środowiskowa w Obrowcu.pdf