Niezwykły koncert

W niedzielę (25.06) gogoliński kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa rozbrzmiewał dźwiękiem dzwonów i dzwonków oraz męskim śpiewem chóru Kosacy. Goście z Republiki Czeskiej zagrali i zaśpiewali z okazji 50. rocznicy nadania Gogolinowi praw miejskich.

Zvonky dobré zprávy, czyli młodzieżowy zespół grający na dzwonkach ręcznych, pod kierunkiem pastor Wiery Jelinek, przygotował bardzo zróżnicowany i ciekawy program znalazły się w nim nie tylko utwory skłaniające do kontemplacji, ale również motyw przewodni z filmu Gra o tron i Oda do radości.

Również chór męski Kosacy, pod dyrekcją Martina Żabczika zaskoczył słuchaczy. Męskie głosy zabrzmiały niezwykle dynamicznie i z wielką siłą. Artyści zaśpiewali dziewiętnastowieczne pieśni Jana Pelara, skomponowane, aby „podnosić ducha i dodawać sił”. Warto dodać, że oba zespoły miały w swoim programie Karolinkę, co wzbudziło ogromny aplauz. Koncert odbył się z inicjatywy burmistrza Joachima Wojtali, który wyraził nadzieję na kolejne muzyczne spotkania z tymi niezwykłymi zespołami. Proboszcz, ks. Aleksander Sydor, witając gości wskazał natomiast na niezwykle ważną rolę muzyki, która łączy i scala poprzez swoje nadzwyczajne piękno.