Lato z Radiem rusza w trasę. Także do Gogolina

W czwartek 22 czerwca, w siedzibie Polskiego Radia w Warszawie,  w reprezentacyjnym studiu nagrań im. W. Szpilmana odbyła się konferencja inaugurująca tegoroczną trasę koncertową „Lato z Radiem” 2017.

W samo południe na żywo z tegoż studia na antenę Radiowej Jedynki popłynęła „Polka Dziadek” – melodia rozpoczynająca najsłynniejszą wakacyjną audycję w Polsce – „Lato z Radiem”.  Przedstawiciele władz i kierownictwa programu Radiowej Jedynki w obecności gwiazd tegorocznych koncertów oraz przedstawicieli miast – gospodarzy koncertów, opowiedzieli o atrakcjach audycji i szczegółach tegorocznej trasy. W spotkanie udział wzięli także przedstawiciele Gogolina – Iwona Cimek, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Arnold Joszko, naczelnik Wydziału Rozwoju Gospodarczego i Promocji.

- Żadna stacja radiowa nie odważyła się na przeprowadzenie tak ogromnego przedsięwzięcia i tylko Jedynkę stać organizacyjnie, żeby to zrobić - powiedział Mariusz Staniszewski, wiceprezes Polskiego Radia, zapowiadają w trakcie konferencji to niezwykłe, letnie wydarzenie.  - Są z nami przedstawiciele Gogolina, gdzie w trakcie koncertu w niedzielę 30 lipca będziemy starali się pobić Rekord Polski w ilości osób jednocześnie śpiewających „Poszła Karolinka do Gogolina”.

Radiowa Jedynka podczas największej w Polsce, letniej trasy koncertowej odwiedzi 20 miejscowości. Jak zapewnia kierownictwo programu szykuje się wiele atrakcji zarówno na antenie, jak i koncertów. W programie „Lata z Radiem w Gogolinie” wystąpią Maciej Pol, Rafał Brzozowski, Michał Szpak oraz IRA. Szczegóły już niebawem na plakatach.

Polskie radio.jpeg