Kapliczka św. Anny i św. Jana Nepomucena Kapliczka na bagnie Hala sportowa im. Bernarda i Zygfryda Blautów Kościół pod wezwaniem św. Anny i św. Joachima Widok na dzielnicę Karłubiec z dachu hali sportowej Zdjęcie lotnicze dzielnicy Karłubiec Pomnik ku czci ofiar I Wojny Światowej

Uroczystość Bożego Ciała 2017

Dzień fatimski, 13. czerwca 2017r.

"(...) Nie trać odwagi. Nigdy cię nie opuszczę, moje Niepokalane Serce będzie twoją ucieczką i drogą, która cię zaprowadzi do Boga".

 

 

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, 15. czerwca 2017r.

"Rzeczywista obecność Ciała i Krwi Chrystusa w Eucharystii nie da się rozpoznać zmysłami ani rozumem, a tylko wiarą". (św. Tomasz z Akwinu)

Uroczystość Bożego Ciała, która przypada w pierwszy czwartek po niedzieli Trójcy Przenajświętszej, jest jedną z najważniejszych uroczystości w Kościele katolickim. Jej początki sięgają XIII wieku. Wprowadzenie tej uroczystości do kalendarza liturgicznego poprzedziły objawienia bł. Julianny (1193 - 1258), przeoryszy augustianek z klasztoru Mont Cornillon. To właśnie pod wpływem tych objawień biskup Robert ustanowił w 1246 r. takie święto dla diecezji w Liege. W 1246 r. odbyła się tam pierwsza procesja eucharystyczna.

 

 

Anna Brysz

Pogoda
04 sierpnia
wtorek
Newsletter
Kalendarz
Kursy walut
1 EUR = 4,42 PLN
1 CHF = 4,09 PLN
1 USD = 3,75 PLN