Polsko-czeskie spotkanie pszczelarzy

W dniach 01-02 czerwca br. odbyło się w Jablunkovie i Mostach u Jablunkova spotkanie pszczelarzy z terenu Powiatu Krapkowickiego i Frýdek-Místek w Republice Czeskiej.

W spotkaniu uczestniczyli również starostowie Jablunkova, Piska i Mostów u Jablunkova oraz osoby zaangażowane w realizację projektu „Miód impreza” realizowanego przez Gminę Gogolin i miasto Jablunkov, w ramach Funduszu Mikroprojektów Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007-2013 w Euroregionie Pradziad. Głównym celem projektu jest wzrost powiązań transgranicznych pomiędzy środowiskami pszczelarskimi i mieszkańcami naszych regionów.

Miod-baner_net.jpeg

Podczas wizyty zebrani omawiali szczegóły realizacji pierwszego międzynarodowego polsko-czeskiego, spotkania przy i wokół miodu oraz wytworów około pszczelarskich, które odbędzie się podczas obchodów Gminnego Święta Plonów w miesiącu wrześniu 2012r. Wizyta była także okazją do zapoznania się z gospodarką pszczelarską na terenie Republiki Czeskiej i służyła wymianie doświadczeń pomiędzy naszymi pszczelarzami.

Miod1.jpeg

Miod2.jpeg