Już po raz ósmy pielgrzymowali z kijami

Już po raz ósmy miłośnicy wędrowania z kijkami udali się z Gogolina na Górę Świętej Anny. W Diecezjalnej Pielgrzymce Entuzjastów Nordic Walking, która odbyła się 17 czerwca uczestniczyło 80 osób.

Mimo bardzo brzydkiej i zmiennej pogody udało się szczęśliwie dotrzeć do celu. Tradycyjnie, pielgrzymka rozpoczęła się przy kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gogolinie, gdzie pielgrzymów „wyprawił” w drogę proboszcz, ks. Aleksander Sydor. Pierwszy postrój zaplanowano przy kapliczce św. Jana Nepomucena w Strzebniowie, a drugi w Jasionej. Niestety, z postoju w Jasionej zrezygnowano z powodu obfitego deszczu. Pielgrzymi udali się do Oleszki, gdzie czekała na grupę sołtys Anna Knop. W Oleszce przygotowano także posiłek dla pielgrzymów. Można było spróbować ekologicznych soków na bazie ziół, pieczywa, sera i chleba z domowym smalcem i dżemem.  Pielgrzymi zapoznali się również z historią rodu von Gaschin, fundatorów „Śląskiej Jerozolimy”, czyli bazyliki i kalwarii na Górze św. Anny. Z Oleszki grupa wyruszył na Górę św. Anny, gdzie odbyła się msza św., którą sprawowali prowadzący pielgrzymkę: ks. Waldemar Musiał, ks. Paweł Chyla i ks. Tomasz Kafka oraz kapłani, którzy przybyli na Górę św. Anny z innymi grupami. W VIII Diecezjalnej Pielgrzymce Entuzjastów Nordic Walking uczestniczyli mieszkańcy Gogolina, Prudnika, Dobrej, Niemodlina, Nysy, Jędrzychowa, Korfantowa, Gliwic, Strzelec Opolskich, Suchego Boru, Krapkowic, Kietrza, Opola, Bytomia i Wrocławia. Patronem tegorocznej pielgrzymki był św. Albert Chmielowski.

Pielgrzymkę zorganizował Wydział Duszpasterski Kurii Diecezjalnej w Opolu z Urzędem Miejskim w Gogolinie, przy wsparciu Zespołu Rekreacyjno – Sportowego w Gogolinie, Gminnego Ośrodka Zdrowia w Gogolinie i Straży Miejskiej w Gogolinie. Posiłek przygotowała Agroturystyka „U Edyty” (Odrowąż) oraz Piekarnia Drost (Gogolin). Całość koordynował Piotr Giecewicz – wicedyrektor Zespołu Rekreacyjno – Sportowego w Gogolinie.