Polsko-czeskie spotkanie myśliwych

W ramach przygotowań do międzynarodowego polsko-czeskiego projektu „Karlikowe Hody - spotkania z tradycją i kultura łowiecką” w sobotę i niedzielę 16-17 czerwca w Jablunkovie, w Republice Czeskiej odbyło się pierwsze spotkanie organizacyjne. Udział w nim wzięli polscy i czescy myśliwi.

Euroregion baner.jpeg

Na zaproszenie Burmistrza Gogolina Joachima Wojtali w spotkaniu tym udział wzięli członkowie Zarządu Koła Łowieckiego „Ostoja” w Krapkowicach, którzy podjęli się współorganizacji jednego dnia podczas tegorocznych Dni Gogolina (28-29 lipca).

W trakcie wizyty osoby odpowiedzialne za realizację projektu zarówno ze strony Gminy Gogolin, jak i czeskiego partnera – Miasta Jablunkov przedstawiły harmonogram i zakresy tematyczne tego projektu. Bardzo szczegółowo podzielone zostały wszystkie zaplanowane zadania. W drugiej części czescy myśliwi zaprezentowali namiastkę tego, co będzie można zobaczyć w Gogolinie podczas dni miasta. A zapowiada się szereg atrakcji.

Projekt, na który Gmina Gogolin otrzymała dofinansowanie z Funduszu Mikroprojektów Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007-2013 w Euroregionie Pradziad, zakłada zorganizowanie wielkiego święta myśliwskiego. Odbędzie się m. in. konferencja edukacyjna na temat współpracy myśliwych i gospodarki leśnej Polsce i Republice Czeskiej, prezentacja polskiej i czeskiej kuchni myśliwskiej - w ramach konkursu "Myśliwskie smaki pogranicza", występ sygnalistów myśliwskich, prezentacja psów i pokaz sokolnictwa oraz konkurs skubania ptactwa łownego. Zorganizowane zostaną także konkursy dla dzieci związane z tematyką leśną, odbędzie się również prezentacja trofeów myśliwskich. Całkowite wydatki kwalifikowane tego projektu to 7.462,00 EURO, a wartość przyznanego dofinansowania wynosi 7.088,90 EURO.

IMG_1186.jpeg

IMG_1188.jpeg

IMG_1196.jpeg

IMG_1215.jpeg

IMG_1239.jpeg

IMG_1250.jpeg

IMG_1278.jpeg

IMG_1282.jpeg