Spotkanie z mistrzami lekkoatletyki w Gogolinie

„Cieszę się, że takie inicjatywy jak Bieg Papieski mają miejsce w Gogolinie” – mówił podczas spotkania na stadionie miejskim Janusz Trzepizur – opolski olimpijczyk, halowy wicemistrz Europy w skoku wzwyż i koordynator ministerialnego programu „Lekkoatletyka dla każdego” na terenie województwa opolskiego.

Janusz Trzpizur oraz medalista Mistrzostw Polski seniorów i Akademicki Mistrz Polski w skoku wzwyż Konrad Owczarek, byli gośćmi planowanej na minioną sobotę XI edycji Biegu Papieskiego. Z powodu złych warunków atmosferycznych impreza została jednak przełożona na sobotę 24 czerwca. Burmistrz Gogolina Joachim Wojtala wraz z Januszem Trzepizurem ustalili, że podczas tego rodzinno-rekreacyjnego spotkania, na stadionie powstanie miasteczko lekkoatletyczne, w którym będą się odbywały zabawy „z lekkoatletyką” prowadzone przez trenerów i sportowców. – „Młodzi mieszkańcy gminy będą mieli okazję przetestować nowoczesny bezpieczny sprzęt dla prowadzenia tego typu przedsięwzięć - zapewnił Janusz Trzepizur. Jego zdaniem - właśnie ogólnorozwojowe przygotowanie dzieci, jakie daje lekkoatletyka, pozwala na rozwój sportowy w innych dyscyplinach.

O rozwoju lekkiej atletyki w placówkach oświatowych na terenie gminy myśli też Burmistrz Joachim Wojtala. „W naszym Zespole Szkół mamy bardzo dobre warunki do uprawiania dyscyplin lekkoatletycznych i będziemy się starali zachęcać młodzież do jej uprawiania. To może owocować w przyszłości otrzymaniem sprzętu lekkoatletycznego dla szkoły, czy też wzmocnieniem kadry instruktorskiej” – zadeklarował burmistrz Wojtala.

Spotkanie_Trzepizur.jpeg