Witajace głazy Piękna Wieś Opolska 2009 Centrum wsi Centrum wsi Fontanna w stawie Kaplica zima Dom Spokojnej Starości Przedszkole stowarzyszeniowe Kopiec Sołtysa Skwerek w centrum wsi

Aktualności maj - czerwiec

W sobotę 13 maja 2017 r. przedszkolaki brały udział w gminnej Olimpiadzie Przedszkolaków „ Baw się razem z nami” zorganizowanej przez Urząd Miejski w Gogolinie. Celem olimpiady było rozwijanie sprawności ruchowej i motorycznej u dzieci poprzez gry i zabawy ruchowe, promocja zdrowego stylu życia oraz czynny udział rodziców w życiu przedszkola.

   

 

W piękny, wiosenny dzień maja  przedszkolaki z paniami wybrały się na wycieczkę na łąkę. Dzieci poznały nazwy polnych kwiatów i uzbierały kwiaty na wiosenny bukiet. Dzieciom najbardziej podobało się swobodne bieganie na polnych ścieżkach.

 

 

 W dniu 9 maja do przedszkola przyjechała pani dietetyk, która przeprowadziła z dziećmi zajęcia z edukacji zdrowotnej. Młodsze dzieci poznawały nazwę i smak owoców egzotycznych i wykonały egzotyczny koktajl. Starszaki wykonywały zdrowe kanapki, które potem ze smakiem zjadły.

   

 

16 maja „Smerfy” brały udział w zajęciach czytelniczych w bibliotece w Kamionku. Pani bibliotekarka opowiedziała dzieciom o zasadach panujących w bibliotece i zasadach obchodzenia się z książką. Dzieci wypożyczyły książeczki, które zostały przeczytane w przedszkolu.

 

 

17 maja do przedszkola przyjechał teatrzyk lalkowy. Dzieci obejrzały spektakl pt. „ Kot w butach”, a potem rysowały i kolorowały postaci występujące w baśni.

   

 

5 czerwca odbyły się w przedszkolu kreatywne zajęcia z klockami lego. Poprzez takie zajęcia dziecko uczy się przede wszystkim logicznego myślenia i koncentracji uwagi. Rozwija zdolności techniczne, matematyczne, konstrukcyjne i manualne. Zajęcia z klockami lego były bardzo ciekawe i sprawiły dzieciom  wiele radości.

 

 

Podziękowania

Radzie Rodziców na czele z Panią Anetą Kurek i wszystkim osobom zaangażowanym w organizację festynu.

Dziękuje Dyrektor i Personel przedszkola

Pogoda
12 sierpnia
środa
Newsletter
Kalendarz
Kursy walut
1 EUR = 4,40 PLN
1 CHF = 4,09 PLN
1 USD = 3,74 PLN