Dzieci korzystały z licznych atrakcji

Najmłodsi mieszkańcy gminy Gogolin świętowali Dzień Dziecka. Jak co roku, dla maluchów przygotowano moc atrakcji!

W przeddzień tego jakże ważnego dla każdego dziecka święta, pierwszoklasiści z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Gogolinie, wraz z opiekunem Mariolą Jendrusch odwiedzili Burmistrza Gogolina Joachim Wojtalę w Urzędzie Miejskim. W trakcie spotkania dzieci opowiadały o swoich marzeniach i planach, które pragną zrealizować w dorosłym życiu. Chętnie dopytywały się także jak wygląda praca w urzędzie.

1 czerwca, Burmistrz Joachim Wojtala odwiedził przedszkolaki z Malni, Kamienia Śląskiego, Zakrzowa, Górażdży i Kamionka, by wręczyć dzieciom najnowszą publikację, wydaną przez Urząd Miejski w Gogolinie, przy współpracy z Publicznym Przedszkolem nr 3 w Gogolinie  pt. „Karlik nasz zuch morowy – do pomocy zawsze gotowy”. Maluchy otrzymały też cukierki i życzenia: dużo radości i uśmiechu na co dzień!

W piątkowy wieczór, dla najmłodszych mieszkańców gminy Gogolin przygotowano Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Tematem przewodnim tegorocznego festynu, którego organizatorem jest Gminny Ośrodek Kultury w Gogolinie oraz Ośrodek Pomocy Społecznej w Gogolinie były „Dziecięce marzenia”. Dzieci, które przyszły do Parku Miejskiego przy ul. Ligonia nie mogły narzekać na nudę! Były dmuchańce, kalambury, zabawy rodzinne i integracyjne, zabawa z chustą klanza, kram z dziecięcą piosenką i muzyka na żywo. Jak zwykle ogromnym zainteresowaniem maluchów cieszyło się malowanie buzi, a także gigantyczne mydlane bańki, jak również pokaz sprzętu ratunkowego, przygotowany przez gogolińską policję, straż miejską i straż pożarną.