Strażacka rywalizacja

17 drużyn, w tym 5 drużyn kobiecych uczestniczyło w Gminnych Zawodów Sportowo – Pożarniczych o Puchar Burmistrza Gogolina. Rozgrywki odbywały się w sobotę 3 czerwca na Stadionie Sportowym w Górażdżach.

Rywalizacji strażaków przyglądali się m.in. Burmistrz Gogolina druh Joachim Wojtala, jednocześnie pełniący funkcję Prezesa Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Gogolinie, Komendant Powiatowy  PSP w Krapkowicach kpt. Leszek Stanioch, Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Krapkowicach bryg. Piotr Dudek, Sekretarz Gminy Bogusław Leśkiewicz, a także wieloletni członek OSP Gogolin druh Julian Kuklewski.

Zawody rozegrane zostały w konkurencjach: „ćwiczenie bojowe” oraz „sztafeta pożarnicza 7x50m z przeszkodami”. Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze uczestniczyły natomiast w „sztafecie na 400m” oraz „ćwiczeniach bojowych”.  Zmagania strażaków oceniała komisja sędziowska, na czele z sędzią głównym bryg. Piotrem Dudkiem. Zwycięzcy otrzymali okolicznościowe puchary i dyplomy, a członkowie drużyn młodzieżowych – pamiątkowe medale i dyplomy.

Wśród drużyn męskich najlepsi okazali się strażacy z OSP Obrowiec, którzy zajęli I miejsce. Tuż za nimi na podium znalazło się OSP Zakrzów (II miejsce) i OSP Kamień Śląski (III miejsce). Poza podium: OSP Odrowąż I (IV miejsce), OSP Gogolin (V miejsce) i OSP Górażdże (VI miejsce). W kategorii drużyn kobiecych I miejsce należało do OSP Zakrzów, na II miejscu znalazło się OSP Obrowiec, a na III – OSP Gogolin. W kategorii „old – boy” I miejsce zajęli strażacy z OSP Zakrzów, a II – OSP Górażdże. Wśród kobiecych Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych najlepsze okazały się dziewczęta z OSP Kamień Śląski (I miejsce), na drugim miejscu znalazło się OSP Zakrzów. W rywalizacji męskiej Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych na I miejscu znalazło się OSP Kamień Śląski, na II miejscu OSP Górażdże, a na II miejscu uplasowało się OSP Gogolin. IV miejsce w tej kategorii zdobyli chłopcy z OSP Zakrzów.