Zapaśnicy świętowali na matach w Gogolinie

Bardzo dobry występ zaliczyli zawodnicy ZKS Górażdże w Gogolinie, którzy w trzeciej edycji Międzynarodowego Turnieju z okazji Dnia Dziecka pod patronatem burmistrza Gogolina zajmując drugie miejsce drużynowo. W zawodach wystąpiło ponad 130 zawodników z 10 klubów z Polski i Czech. Rywalizację zespołową wygrały "Orły" z Namysłowa a za naszą drużyną uplasowała się ekipa "Rokity" Brzeg Dolny. 

IMG_5574.jpeg

Młodzi zawodnicy z naszej gminy,  podopieczni Lucjan Ziemby stawali kilkakrotnie na najwyższym stopniu podium a łącznie wywalczyli kilkanaście medali. Na matach oglądaliśmy zapaśników w wieku od 7 do 13 lat. Organizatorzy docenili także osiągnięcia indywidualne. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Krystiana Krupińskiego -  LUKS Orły Namysłów.  Najlepszym trenerem okazał się Marcin Marcinkiewicz także z Namysłowa a najlepszym sędzią – Frantisek Manasek z Hradca Kralove. 

Oprócz walk uczestnicy mieli okazję wziąć udział w konkursie plastycznym. Wszystkim przygotowano posiłki i napoje a najlepsi otrzymali puchary, medale i dyplomy. 

Żacy:

25 kg: 1.Michał Walicki - ZKS Górażdże, 2.Igor Stępień - LUKS Orły Namysłów, 3.Maja Jurgielewicz - ZKS Górażdże

27 kg: 1.Norbert Kobylarz - Rokita Brzeg Dolny, 2.Andrzej Sadowski - Kudowianka Kudowa Zdrój, 3.Antoni Lachowicz - ZKS Górażdże

28 kg: 1.Marcin Bartosik - LUKS Orły Namysłów, 2.Edward Wanke - Sokol Hradec Kralove, 3.Grzegorz Apostel - ZKS Górażdże

29 kg: 1.Adrian Półchłopek - Rokita Brzeg Dolny, 2.Dorian Wajs - LUKS Orły Namysłów, 3.Oliwia Kobylarz - ZKS Górażdże

30 kg: 1.Piotr Warcholiński - LUKS Orły Namysłów, 2.Dawid Kopeć - ZKS Górażdże

35 kg: 1.Dawid Łebzuch - LUKS Orły Namysłów, 2.Mateusz Mioduski - Kudowianka Kudowa, 3.Milena Worotniak - ZKS Górażdże

40 kg: 1.Adrian Orliński - Rokita Brzeg Dolny, 2.Piotr Łebzuch - LUKS Orły Namysłów, 3.Milena Guzy - ZKS Górażdże

Dzieci

25 kg: 1.Lucjan Mikuśkiewicz - LUKS Orły Namysłów, 2.Wojciech Stocki - ZKS Górażdże, 3.Jagoda Chadamek - ZKS Górażdże

32 kg: 1.Maksym Marcinkiewicz - LUKS Orły Namysłów, 2.Filip Stępień - Rokita Brzeg Dolny, 3.Kacper Kuryło  - ZKS Górażdże

34 kg: 1.Adrian Sikora - LUKS Orły Namysłów, 2.Piotr  Picheta - LUKS Orły Namysłów, 3.Denis Denisiewicz - LUKS Orły Namysłów, 3.Klaudia Jaworowicz - LUKS Orły Namysłów

38 kg: 1.Gracjan Matyjasek  - LUKS Orły Namysłów, 2.Szymon Soroka - ZKS Górażdże, 3.Michał Głowacki - LUKS Orły Namysłów, 3.Miłosz Hyż - LUKS Orły Namysłów

44 kg: 1.Piotr Wichman - Wiatr Wołów, 2.Dominik Guzy - ZKS Górażdże, 3.Nikodem Misiewicz - ZKS Górażdże, 3.Dominika Jurgielewicz - ZKS Górażdże                                                                                  

51 kg: 1.Paweł Gąsior - LUKS Orły Namysłów, 2.Antoni Ausfeld - LUKS Orły Namysłów, 3.Aleksander Smandzik - ZKS Górażdże, 3.Ksawery Solski - LUKS Orły Namysłów

59 kg: 1.Jacek Gramala  - ZKS Górażdże, 2.Martyna Ziemba - Kudowianka Kudowa, 3.Miłosz Brytan - Kudowianka Kudowa

62 kg: 1.Daria Nowotyńska - Rokita Brzeg Dolny, 2.Adam Janoszka - ZKS Górażdże

Młodziczki

32 kg: 1.Alicja Cabanek - ZKS Górażdże, 2.Oliwia Kaźmierczak - Wiatr Wołów, 3.Natalia Daszkowa - Sokol Hradec Kralove

40kg: 1.Jesica Wróbel - ZKS Górażdże, 2.Wiktoria Zwydak  - ZKS Górażdże                       

44 kg: 1.Paula Radajewska - ZKS Górażdże, 2.Ewa Ibis - Iron Bulls Bielawa, 3.Zuzanna Lodzińska - Rokita Brzeg Dolny

57 kg: 1.Aleksandra Witoś - LUKS Orły Namysłów, 2.Karolina Jaworska - ZKS Górażdże

62 kg: 1.Magdalena Stec - Wiatr Wołów, 2.Natalia Zając - Sowa Pieszyce, 3.Patrycja Wieczorek - ZKS Górażdże, 3.Dominika Półchłopek         Rokita Brzeg Dolny

67 kg: 1.Beata Walicka - ZKS Górażdże                                                                      

Młodzicy

35kg : 1.Patryk Cabanek - ZKS Górażdże, 2.Stanisław Sadowski - Kudowianka Kudowa

38 kg: 1.Maciej Marcinkiewicz - Kudowianka Kudowa, 2.Kacper Szpyra - Rokita Brzeg Dolny

42 kg: 1.Julian Lon - Kudowianka, 2.Denis Woitzik - ZKS Górażdże

47 kg: 1.Adrian Matyjasek - LUKS Orły Namysłów, 2.Jan Cizek - Sokol Hradec Kralove, 3.Bartłomiej Stec - Wiatr Wołów, 3.Mazur Grzegorz - Junior Dzierżoniów

53 kg: 1.Kamil Niezgoda - LUKS Orły Namysłów, 2.Jan Korenek - Sokol Hradec Kralove, 3.Antoni Koper - Iron Bulls Bielawa, 3.Kamil Leszczuk - Rokita Brzeg Dolny

59 kg: 1.Krystian Krupiński - LUKS Orły Namysłów, 2.Krystian Matych - Kudowianka Kudowa, 3.Maciej Sarnicki - LUKS Orły Namysłów, 3.Arkadiusz Daniel - Rokita Brzeg Dolny

66 kg: 1.Kacper Adamiak - LUKS Orły Namysłów, 2.Mateusz Kobylarz - Rokita Brzeg Dolny, 3.Krystian Malicki - LUKS Orzeł Namysłów, 3.Borys Juźwiszyn - LUKS Orły Namysłów

73 kg: 1.Wojciech Hawrylczak - Rokita Brzeg Dolny, 2.Aleksander Wenke - Sokol Hradec Kralove

85 kg: 1.Mateusz Oberg - Wiatr Wołów, 2.Michał Dubowski - Rokita Brzeg Dolny, 3.Antoni Magon - Rokita Brzeg Dolny 

100 kg: 1.Mateusz Witkowski - ZKS Górażdże

Klasyfikacja drużynowa

1.LUKS Orły Namysłów     57 pkt

2.ZKS Górażdże               49 pkt

3.Rokita Brzeg Dolny        29 pkt                        

4.Kudowianka Kudowa      17 pkt                             

5.MGLKS Wiatr Wołów      12 pkt

6.Sokol Hradec Kralowe      9 pkt

7.Sowa Pieszyce                  8 pkt

8.Iron Bulls Bielawa              3 pkt

9.Junior Dzierżoniów            1 pkt

zobacz obszerną galerię z zawodów: