Dzieci pokazały jak się bawić i świętować

Gogolińscy uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 podczas Międzynarodowego Dnia Dziecka gościli swoich rówieśników z Wywłoczki pod Zwierzyńcem oraz z czeskiej szkoły w Pisku. Obie placówki są partnerami gogolińskiej "trójki" już od kilku lat.

- Zaczęło się od jednodniowej wizyty w Zwierzyńcu jeszcze w 2009 roku wspomina kierownik szkoły w Wywłoczce, która jest filią Zespołu szkół w Zwierzyńcu, Katarzyna Rodzik.

Bardzo szybko nasze szkoły zaczęły ze sobą współpracować zarówno pod kątem dydaktycznym jak i rekreacyjno-sportowym - przypomina dyrektor PSP 3 w Gogolinie Kinga Kaptur. - Z kolei z podjablunkovskim Piskiem nawiązaliśmy współpracę w 2011 roku co było pokłosiem szerokiej współpracy samorządowej naszej gminy - dodaje dyrektor Kinga Kaptur. 

- Cieszymy się, że co roku tu jesteśmy bo dla naszych uczniów to także wspaniała przygoda i integracja oraz poznawanie polskiej i śląskiej kultury a dzieci bardzo szybko przełamują stereotypy i bariery, którym poddani są dorośli - zaznacza Petr Sikora z zespołu szkolno-przedszkolnego w Pisku. 

Podczas uroczystości burmistrz Gogolina, Joachim Wojtala wręczył dzieciom słodkie upominki i zaznaczył, że szkolna współpraca na tle oświatowym jest niezwykle ważna i w przyszłości będzie z pewnością kontynuowana.  Dyrekcje szkół wymieniły się symbolami sowich miejscowości - flagami i proporczykami.

Przed zawodami sportowymi, które miały charakter halowych biegów  sztafetowych uczniom PSP 3 wręczono nagrody i wyróżnienia za prace plastyczne i fotograficzne  w konkursach "Roślinność chroniona gminy Gogoli" i "Piękne zakątki Gogolina" oraz za zbiórkę materiałów wtórnych.