XX Opolskie Święto Pieśni Ludowej w Gogolinie

Koncert Galowy XX Opolskiego Święta Pieśni Ludowej w Gogolinie był zwieńczeniem trzydniowych obchodów jubileuszu miasta. Gościem specjalnym był Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny.

Oficjalnego otwarcia dokonali Burmistrz Gogolina Joachim Wojtala, Wicemarszałek Województwa Opolskiego Roman Kolek i Starosta Krapkowicki Maciej Sonik. Na ręce burmistrza J. Wojtali Zarząd Powiatu Krapkowickiego przekazał czek o wartości 30 000 na wsparcie organizacji obchodów jubileuszowych z okazji 50. lecia praw miejskich Gogolina. Umowa, na mocy której Gmina Gogolin otrzymała od Powiatu Krapkowickiego dotację, została podpisana 24 maja.

A na scenie było kolorowo i folkowo! Zabrzmiały takie pieśni i przyśpiewki ludowe jak „Zasiali górale”, „Karliczku, Karliczku”; nie mogło też zabraknąć śląskiej, rodzimej pieśni „Poszła Karolinka…”. Wystąpili: Chór Mieszany z Gogolina, Zespół Pieśni i Tańca „Nysa”, Zespół Folklorystyczny „Szwarne Dziołchy” z Górażdży, Zespół Pieśni i Tańca „Komes” z Kędzierzyna – Koźla, Zespół Pieśni i Tańca „Modrzewiacy” z Wołczyna oraz Zespół Pieśni i Tańca „Opole”.

XX Opolskie Święto Pieśni Ludowej w Gogolinie zakończyło wspaniałe widowisko w wykonaniu artystów z Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, którzy w pełnym składzie, w towarzystwie orkiestry, zaprezentowali niemal półtoragodzinny pokaz tańca, muzyki i śpiewu.