Jubileuszowe, muzyczne spotkania

„A Karliczek za nią, z flaszeczką wina...”. Świętując jubileusz miasta Gogolina nie sposób zapomnieć o pomniku Karolinki i Karliczka, a także o pieśni ludowej, która rozsławiła nasze miasto na całym świecie. W piątkowy wieczór 26 maja na Placu Benedyktyńskim odbyła się jubileuszowa biesiada.

Tego wieczoru nie sposób było usiedzieć na miejscu! Niemal 900 osób bawiło się w rytmach Zespołu Karpowicz Family, a także solistki Zuzanny Herud. Gości do tańca porwała też orkiestra reprezentacyjna z partnerskiego Schongau, która swój występ przeniosła ze sceny na … biesiadne stoły!  Imprezę na wesoło poprowadził Roman Kurosz, który przygotował quiz wiedzy o Gogolinie. Za poprawne udzielenie odpowiedzi, można było wygrać atrakcyjne, jubileuszowe nagrody.

 

 

Muzyczne spotkanie z okazji 20 - lecia współpracy Gogolina z partnerskim Schongau, a także 20. rocznicy działalności Miejskiej Młodzieżowej Orkiestry Dęta z Gogolina odbyło się natomiast w sobotę 27 maja. Najpierw, wybranymi ulicami Gogolina przemaszerowały reprezentacje siedmiu orkiestr z Gogolina, Zdzieszowic, Kysuckego Nowego Mesta, Łodygowic, Jablunkova, Choruli oraz Schongau. 

 

 

Następnie, na Placu Benedyktyńskim uroczystą paradą, z Zespołem Mazoretek „ArriVa” z Gogolina na czele i wspólnym zagraniem „Poszła Karolinka do Gogolina” rozpoczęło się Międzynarodowe Spotkanie Orkiestr Dętych. Na scenie zaprezentowali się: Orkiestra Dęta Nova Kysucanka ze Słowacji, Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Łodygowic, Zakładowa Orkiestra Dęta Arcelor Mittal Poland S.A. w Zdzieszowicach, Orkiestra Dęta Jablunkovanka z Czech, Orkiestra Dęta Górażdże Cement SA w Choruli oraz Orkiestra Dęta StadtKapelle Schongau z Niemiec. Koncert jubileuszowy zagrała Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Gogolina, która z okazji 20 – lecia działalności otrzymała liczne gratulacje i życzenia.