Złowione rybki wróciły do stawu

Ponad 10 kilogramów ryb wyłowionych przez 14 najmłodszych wędkarzy z gminy Gogolin wróciło do stawu w Choruli. Po raz kolejny rozegrano tradycyjne zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka organizowane przez Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Opolu, Koło  Gogolin. 

IMG_3848.jpeg
 

Do zawodów pod okiem rodziców przystąpiły dzieci w wieku od 4 do 13 lat, które na złowienie jak największej liczby ryb miały 120 minut. Zawodników podzielono na dwie kategorie wiekowe. - Nie padł rekord frekwencyjny bo to okres komunii świętych ale zawodnicy uczestnicy spisali się bardzo dobrze jeśli chodzi o wagę złowionych ryb, którą można uznać przy tych warunkach atmosferycznych za bardzo poprawną - tłumaczy szef gogolińskiego koła wędkarzy Andrzej Watrakiewicz. 

W kategorii młodszej triumfowała 8 letnia Emilia Olczyk, która złowiła 1,4 kilograma ryb. Na drugim miejscu stanęła Katarzyna Golak a na trzecim Paweł Golak. Co ciekawe ta para rodzeństwa złowiła także największe ryby (okonie, ważące ponad 0,7 kg). Na kolejnych miejscach znaleźli się: Kacper Kleinschrot, Lena Pander i Magdalena Krzyżańska. 

IMG_3966.jpeg
 

W kategorii dzieci starszych zwyciężyła 12 letnia Zuzanna Wawer, która osiągnęła najlepszy wynik ze wszystkich startujących czyli ponad 1,5 kg złowionych ryb przed Adamem Wichrem i Piotrem Golakiem. Kolejne miejsca przypadły: Wojciechowi Olczykowi, Bohdanowi Solodkyiowi, Patrycji Marczyńskiej i Szymonowi Szumotalskiemu. 

Zawody zakończyły się wręczeniem pucharów, dyplomów i nagród rzeczowych oraz wspólnym grillowaniem.  Zawodnicy umówili się już na kolejne zawody za rok. 

Zobacz galerię zdjęć z zawodów: