Nowy i bezpieczny plac zabaw

Kolejne zadanie w ramach tegorocznego Budżetu Obywatelskiego zostało zrealizowane. Symbolicznego przekazania nowo wyposażonego placu zabaw z bezpiecznym mini boiskiem, przy Publicznym Przedszkolu nr 1 w Gogolinie, dokonali w czwartek 18 maja m.in. Burmistrz Gogolina Joachim Wojtala, dyrektor placówki Elżbieta Nowak oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Gogolinie Piotr Czok.

W uroczystym otwarciu placu zabaw wzięli udział również ksiądz proboszcz Aleksander Sydor, Przewodniczący Regionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” Śląska Opolskiego Piotr Pakosz, a także kierownicy i dyrektorzy gminnych jednostek organizacyjnych, szkół i przedszkoli.

Przed częścią oficjalną, przedszkolaki zaprosiły gości na krótki występ artystyczny, nawiązujący do jubileuszu 50 – lecia praw miejskich Gogolina. W programie znalazła się m.in. pieśń „Poszła Karolinka…” grana na fletach, wesołe piosenki i krótki spektakl na kanwie legendy o Karolince i Karliku. Zabawne dialogi, piękna scenografia i doskonała gra autorska zachwyciły obecną na sali publiczność. W krótkich wierszykach, dzieci nawiązały też do aktualnych wydarzeń i realizowanych w naszym mieście inwestycji. – Kochamy Gogolin i choć jesteśmy mali, to o niego dbamy – mówiły dzieci. Dla gości przygotowano również prezentację multimedialną „Ocalić od zapomnienia”, ukazującą placówkę 50 lat temu i współcześnie. Goście mogli zobaczyć nie tylko stare fotografie, ukazujące codzienne życie przedszkolaków, ale również krótkie wywiady z obecnymi wychowankami „Jedynki”, którzy opowiadali m.in. z jakimi miejscami kojarzy im się Gogolin i jak wyobrażają sobie nasze miasto za kolejne 50 lat.

Część oficjalna odbyła się w przedszkolnym ogrodzie, gdzie licznie zgromadzili się również rodzice wraz z pociechami. – To Wam należą się największe brawa – zwrócił się burmistrz Joachim Wojtala do rodziców – Dzięki Waszym głosom projekt zdobył najwięcej głosów i mógł zostać zrealizowany. Życzę wszystkim dzieciom dużo radości z korzystania z tego pięknego placu – mówił.

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali mali Karolinka i Karlik, wspierani przez dyrektora placówki, burmistrza oraz przewodniczącego rady rodziców. Z tej okazji w niebo wypuszczono także balony w gogolińskich barwach, a nowe urządzenia poświęcił ksiądz proboszcz Aleksander Sydor. Na ręce dyrektora Elżbiety Nowak przekazano również prezenty od samorządu Gminy Gogolin, kierownictwa i dyrekcji gminnych jednostek organizacyjnych oraz sponsorów. Dzieci otrzymały słodkości, zabawki do piaskownicy, piłki i książeczki. Zwieńczeniem uroczystości był imponujący, kolorowy tort w kształcie placu zabaw.