Przedszkolaki w blasku złota

IMG_4060.jpeg Blisko 100 medali założono na piersiach najmłodszych dzieci z gminy za udział w IV edycji Olimpiady Przedszkolaków "Baw się razem z nami" w gminie Gogolin. Organizatorzy przygotowali 7 konkurencji a do rywalizacji stanęło 8 reprezentacji dopingowanych przez setki kibiców czyli rodziny i przyjaciół.

Tegoroczne zmagania miały dodatkowy smaczek gdyż wpisane zostały w obchody 50 lecia przyznania Gogolinowi praw miejskich. – Dlatego postanowiliśmy, że jedną z konkurencji „technicznych” będzie układanie puzzli z jubileuszowym logo – mówi burmistrz Gogolina Joachim Wojtala. Oprócz tej konkurencji przedszkolaki musiały toczyć ogromnych rozmiarów piłki, przejść przez "tunel" czy przenieść maskotkę na rakiecie tenisowej. 

Rodzice także zostali docenieni przez organizatorów. Za głośny doping, fantazję strojów i napisów otrzymali specjalne dyplomy „dla najlepiej dopingujących. – Bardzo ważna w tym wieku jest idea barona Pierre’a de Coubertain’a, czyli nie tylko zwyciężaj ale ukończ zawody bo wtedy także jesteś zwycięzcą, którą przypomnieliśmy i rodzicom i dzieciom podczas imprezy –podsumował sędzia główny turnieju, dyrektor Zespołu Rekreacyjno-Sportowego w Gogolinie Jerzy Kłeczek.

Oprócz zmagań sportowych uczestnicy mieli okazję do zabawy z „Lwem Kacperkiem” przy muzyce a panie wychowawczynie rozegrały konkurs umiejętności kręcenia „hula-hopem”. Zabawę zakończył wspólny olimpijski przemarsz wraz z rodzicami.