Gogolin biegał w Krapkowicach

IMG-20170502-WA0001.jpeg  Ponad 20 osobowa grupa biegaczy amatorów na co dzień biorących udział w akcji „Gogolin Biega” wystartowała w 35. edycji Biegu Krapkowickiego. Na starcie 10 kilometrowej trasy stanęło blisko 650 biegaczy z całego kraju a naszym wszystkim zawodniczkom i zawodnikom udało się dobiec do mety i to z sukcesami. W rywalizacji zawodniczek z powiatu krapkowickiego na 13. miejscu została sklasyfikowana Kornelia Harmansa zaś na 15 Anna Jadasz. W rywalizacji mężczyzn w tej kategorii Piotr Harmansa był na 12. miejscu. 

Gogolińscy biegacze przez ostatnie dwa miesiące, spotykali się regularnie raz w tygodniu, pod okiem trenera Tomasza Antosiaka - by przede wszystkim utrzymywać formę i kondycję ale tez doskonale bawić się biegami - podsumował akcję jej pomysłodawca Piotr Giecewicz.

Oprócz biegu głównego w tegorocznej edycji zorganizowano „II Krapkowicki Bieg Sztafetowy  Zakładów Pracy – Biegu Dobroczynności”. Do rywalizacji z 13 innymi zespołami na 5 kilometrowej trasie stanęła sztafeta Urzędu Miejskiego w Gogolinie, w składzie: Krzysztof Długosz, Sylwia Zelent, Adam Gacka, Waldemar Lis i Piotr Giecewicz. Choć drużyna urzędników znalazła się po za podium to i tak wygrała jak pozostałe gdyz wsparła finansowo jedno z chorych dzieci. Taki bowiem jest cel tej sztafety.