Certyfikaty ISO dla Gminnego Ośrodka Zdrowia

Gminny Ośrodek Zdrowia w Gogolinie, po półtorarocznych przygotowaniach, uzyskał certyfikat zgodny z normą ISO 9001:2015 oraz ISO 27001:2014 – 12.

Przyznane certyfikaty potwierdzają wprowadzenie i stosowanie przez GOZ w Gogolinie najwyższych standardów świadczenia usług medycznych w zakresie ambulatoryjnej opieki specjalistycznej we wszystkich poradniach ośrodka, w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej – położnej środowiskowej i pielęgniarki środowiskowo-rodzinnej, fizjoterapii ambulatoryjnej, pracowni rentgenodiagnostyki i USG oraz centrum rehabilitacji i aktywizacji dzieci i młodzieży niepełnosprawnej oraz osób 50+. Certyfikaty ważne są do kwietnia 2020 roku.

Norma ISO 9001 ukierunkowana jest na zrozumienie i spełnienie wymagań klienta – w przypadku Gminnego Ośrodka Zdrowia –  pacjenta, a więc określonych potrzeb względem świadczeń naszej organizacji, dostarczanie wyników skuteczności procesów oraz ich ciągłe doskonalenie, w oparciu o obiektywne pomiary. Z kolei norma ISO 27001 dotyczy wielopłaszczyznowego zarządzania bezpieczeństwem informacji, w przypadku Gminnego Ośrodka Zdrowia w Gogolinie jest to zapewnienie bezpieczeństwa danych osobowych oraz danych medycznych pacjentów.