Inwestorzy stawiają na Gogolin

Już tylko dwie działki z ponad 23 hektarowego kompleksu terenów inwestycyjnych w obrębie ulicy Kamiennej i Fabrycznej w Gogolinie pozostały do sprzedaży. Ale i tymi nieruchomościami zainteresowani są inwestorzy. Kolejny producent części eksploatacyjnych do pojazdów samochodowych z Europy Zachodniej zabiega o kupno 4 hektarowego areału pod nowy zakład.

Z kolei wczoraj (26.04) przedstawiciel firmy konsultigowo-projektowej, działającej na zlecenie niemieckiego koncernu HENGST odebrał w starostwie powiatowym pozwolenie na budowę nowego zakładu w Gogolinie. W zakładzie tym zatrudnienie znajdzie 130 osób.

„Po raz pierwszy inwestorzy z tego koncernu zawitali do Gogolina w końcu września 2016 roku – mówi burmistrz Joachim Wojtala - przez ponad 6 miesięcy, zespół obsługi inwestora działający pod kierunkiem mojego zastępcy Burmistrza Krzysztofa Długosza oraz naczelnika Arnolda Joszko prowadził niezwykle intensywne działania, aby sprostać oczekiwaniom i wymaganiom inwestora. Władze niemieckiej spółki doceniły nasze profesjonalne przygotowanie do obsługi tego typu inwestycji, stąd też już w pierwszych dniach nowego 2017 roku złożony został wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach. Pomagaliśmy inwestorowi w wielu obszarach, aby bez przeszkód mógł złożyć wniosek o wydanie pozwolenia na budowę zakładu – dodaje Burmistrz Wojtala.

W marcu 2017 roku, po twardych ale niezwykle konkretnych negocjacjach władze niemieckiego koncernu z Munster, wybierając z kilku lokalizacji zdecydowały się na zakup terenu inwestycyjnego w Gogolinie. Jak już informowaliśmy, do końca 2017 roku w Gogolinie powstanie warty ponad 16 mln euro nowy zakład produkcji systemów filtrujących, wytwarzający na potrzeby czołowych firm branży motoryzacyjnej. Na powierzchni sześciu hektarów podczas pierwszego etapu budowlanego powstanie nowy zakład produkcyjny liczący 10 tysięcy metrów kwadratowych. Uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod nowy zakład, planowane jest na 16 maja. Wtedy to szefowie spółki poinformują o planowanym harmonogramie realizacji inwestycji a także o terminach naboru pracowników.

strefa_Gogolin.jpeg