Narodowe Święto 3 Maja w Gogolinie

Było doniośle i uroczyście, a także pouczająco – uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Kamieniu Śląskim z okazji Święta Narodowego 3 Maja przygotowali okolicznościową akademię, na którą zaprosili przedstawicieli samorządu gminy Gogolin, dyrektorów i kierowników gminnych jednostek organizacyjnych oraz placówek oświatowych, a także radnych z Kamionka i Kamienia Śląskiego.

Dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej w Kamieniu Śląskim spisały się na medal i przygotowały bogaty program artystyczny, który obejmował zarówno krótką inscenizację „Telewizja w Kamieniu Śląskim”, jak również występy wokalne. Nie zabrakło patriotycznych wierszy i piosenek, które wykonał szkolny chór. Dzieci zaśpiewały m.in. „Witaj majowa jutrzenko”, „Odę do radości”, a także radosną i skoczną piosenkę „Na majówkę”. Małym chórzystom akompaniował Rafał Jilg.

 

 

3 maja punktualnie o 12.00 przedstawiciele samorządu Gminy Gogolin, radni, a także dyrektorzy i kierownicy gminnych jednostek organizacyjnych oraz szkół i przedszkoli złożyli symboliczne wiązanki kwiatów pod pomnikiem „Ofiarom wojen i przemocy” w Gogolinie. Przedstawiciele Gminy Gogolin obecni byli również podczas opolskiej uroczystości z udziałem władz wojewódzkich i samorządowych regionu. Przemarsz pod pomnik o „Wolność i Niepodległość” odbywał się przy akompaniamencie Orkiestry Dętej Górażdże Cement S. A., zaś całość zwieńczył pokaz musztry paradnej w wykonaniu uczniów klasy mundurowej Zespołu Szkół w Gogolinie.