Uczniowie szkół podstawowych zakończyli piłkarskie zmagania na etapie powiatowym

IMG_3547.jpeg  Dla gogolińskich reprezentacji szkół podstawowych w piłce nożnej zakończyły się tegoroczne zmagania w ramach mistrzostw województwa. Zarówno dziewczęta z Kamienia Śląskiego jak i chłopcy z Gogolina nie wywalczyli awansu do półfinału wojewódzkiego. 

Tegoroczne finały powiatowe Igrzysk Młodzieży Szkolnej SZS "Opolskie" rozegrano w Zdzieszowicach. Jako pierwsze do rywalizacji stanęły uczennice PSP Kamień Śląski. Rywalizacja w tych zawodach była niezwykle wyrównana i gdyby nie kilka błędów linii obronnej w meczu ze szkołą ze Strzeleczek nasze piłkarki mogłyby sprawić niespodziankę. Niestety uległy swoim rywalko 1:3 a w drugim spotkaniu z PSP 3 ze Zdzieszowic dzielnie stawiły czoła faworytkom i zremisowały 1:1 i ostatecznie uplasowały się na trzeciej pozycji. Pierwsze miejsce zajęły uczennice ze Zdzieszowic i to one wywalczyły awans do rozgrywek wojewódzkich. 

IMG_3563.jpeg  Z kolei w turnieju chłopców wystąpiło aż 5 zespołów. Przedstawicielem naszej gminy była reprezentacja PSP 2 z Gogolina. Podopieczni Barbary Moci zanotowali na swoim koncie jedną wygraną, jeden remis i dwie porażki co ostatecznie uplasowało ich na 4 pozycji. Oto wyniki poszczególnych spotkań: 

PSP 2 Gogolin - PSP 5 Krapkowice 1:3 (bramka dla naszego zespołu: Adam Bramorski)

PSP 2 Gogolin - PSP Walce 1:1 (bramka dla naszego zespołu: Damian Niepala)

PSP 2 Gogolin - PSP Strzeleczki 4:1 (bramki dla naszego zespołu: 2 Adam Bramorski, 1 Szymon Malec, 1 gol samobójczy)

PSP 2 Gogolin - PSP 3 Zdzieszowice 0:3 

Najlepszym zespołem, który wywalczył awans do kolejnej fazy rozgrywek okazała się PSP 5 z Krapkowic.