Witajace głazy Piękna Wieś Opolska 2009 Centrum wsi Centrum wsi Fontanna w stawie Kaplica zima Dom Spokojnej Starości Przedszkole stowarzyszeniowe Kopiec Sołtysa Skwerek w centrum wsi

Marzec aktualności

8 marca obchodziliśmy Dzień kobiet. Z tej okazji chłopcy zaprezentowali występ artystyczny dla swoich pań i koleżanek z przedszkola. Następnie każda dziewczynka otrzymała laurkę, a rada Rodziców przygotowała motylkowe lizaki dla wszystkich dzieci.

   

 

20 marca w przedszkolu wszystkie dzieci zabrały się do stworzenia marzanny. Na początku dzieci bawiły się w tańce na gazecie przy skocznej muzyce, ugniatały gazetę w kulkę i rozegrała się gazetowa bitwa. Na koniec wszyscy zgodnie oczyścili salę z gazet i wykonali z pomocą pań marzannę.

21 marca wszystkie przedszkolaki ubrały się na żółto. Od samego rana na buziach dzieci gościł uśmiech, bo przygotowywały się na przyjście Pani Wiosny. W poranku dzieci ozdobiły gaik kwiatami, a po śniadaniu przeszły barwnym korowodem przez ulice Kamionka z marzanną i gaikiem. Zawitały do Domu Spokojnej Starości z występem i zatańczyły „słoneczny taniec”. Następnie pożegnaliśmy zimę nad pobliskim stawem.

   

 

24 marca zorganizowaliśmy „Dzień wiosennej fryzury” i przedszkolaki miały okazję poznać pracę fryzjera. Panie fryzjerki wykonały chętnym dzieciom wspaniałe fryzury i wszyscy świetnie się bawili!

 

 

27 marca pojechaliśmy na wycieczkę na lodowisko „Toropol” . Dzieci z rodzicami obejrzały rewię na lodzie „Królowa Śniegu” . Jazda autobusem, kolorowe przebrania aktorów i ich wspaniałe umiejętności tańczenia na lodzie podobały się dzieciom najbardziej!

   

 

28 marca grupa „Smerfów” uczestniczyła w warsztatach wielkanocnych zorganizowanych wspólnie przez panią wychowawczynię i pracowników Domu Spokojnej Starości. Dzieci wraz z mieszkańcami Domu wykonały wielkanocne kurczaczki z bibuły. Poprzez wspólnie spędzony czas przedszkolaki stają się bardziej otwarte na potrzeby ludzi starszych, schorowanych, uczą się szacunku i empatii oraz korzystają z wiedzy i doświadczenia seniorów.

   

 

Raz w tygodniu grupa „Smerfów” przebiera się w stroje gimnastyczne i wykonuje ćwiczenia gimnastyczne ogólnorozwojowe. Dzięki tym zajęciom na których wykorzystywane są różne przybory do ćwiczeń gimnastycznych (cegiełki do ćwiczeń, szarfy, ławeczka, mega klocki, woreczki, obręcze i inne) wzrasta sprawność ogólna dzieci, rozwijana jest motoryka duża i zaspokojona zostaje potrzeba ruchu.

 

 

Pogoda
05 sierpnia
środa
Newsletter
Kalendarz
Kursy walut
1 EUR = 4,41 PLN
1 CHF = 4,08 PLN
1 USD = 3,74 PLN