Jarmark Wielkanocny 2017

Wielkanocne ozdoby, domowe przetwory i świąteczne wypieki, występy artystyczne dzieci i młodzieży oraz kafejka z przepyszną kawą i domowym ciastem – to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekały na przybyłych na Jarmark Wielkanocny 2017. Wydarzenie odbyło się w niedzielę 2 kwietnia w Hali Sportowej im. B. i Z. Blautów w Gogolinie – Karłubcu. 

W tym roku, w ramach konkursu na najciekawszy, regionalny stół wielkanocny, szesnastu reprezentantów sołectw, dzielnic oraz organizacji, działających na terenie Gminy Gogolin, przygotowało przepiękne stoiska. Na stołach znalazły się wielkanocne stroiki oraz tradycyjne, świąteczne potrawy, którymi chętnie częstowano przybyłych mieszkańców. Można było skosztować zarówno słodkości: babek i mazurków, jak również pasztetów, faszerowanych jajek, a nawet żurku oraz bigosu. Najciekawszy stół przygotowały dzielnica Gogolin – Karłubiec oraz sołectwo Malnia, którzy zajmując pierwsze miejsce otrzymali bon podarunkowy o wartości 300 zł. Na drugim miejscu znalazły się sołectwa Dąbrówka i Zakrzów (bon podarunkowy o wartości 250 zł), a na III uplasowały się sołectwa Górażdże i Kamień Śląski (bon podarunkowy 200 zł). Komisja przyznała również bony podarunkowe o wartości 150 dla wszystkich pozostałych uczestników: dzielnicy Gogolin – Strzebniów, sołectwa Chorula, Odrowąż, Obrowiec, Kamionek, Domu Spokojnej Starości „Święta Barbara” w Kamionku, Klubu Seniora w Gogolinie, Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie Gminy Gogolin „Okaż serce innym”, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Gogolinie oraz Świetlicy Środowiskowej w Gogolinie.

 

 

Stoiska przygotowali również lokalni przedsiębiorcy oraz organizacje. Można było zakupić m.in. dekoracje z brzozy, wiklinowe kosze, przetwory oraz ozdoby wielkanocne, wykonane przez Klub Seniora w Gogolinie, Świetlicę Środowiskową w Gogolinie, PSP nr 2 w Gogolinie, DSS w Kamionku, sołectwo Obrowiec oraz uczniów Zespołu Szkół w Gogolinie. Stoisko promocyjne przygotowała również Gminna Biblioteka Publiczna w Gogolinie.

 

 

W trakcie Jarmarku, tradycyjnie odbywał się również VI Gminny Konkurs Kroszonkarski im. Jerzego Lipki. Te dzieła sztuki „na małej skorupce” zdobili zarówno wprawieni twórcy ludowi, jak i najmłodsze pokolenie. Wyniki:

kategoria wiekowa do 12 lat

I MIEJSCE  Julia Przybyła, Aurelia Spałek;

II MIEJSCE  Izabela Guth, Weronika Radajewska, Julia Matuschek;

III MIEJSCE  Emilia Przemus, Amelia Kamińska, Małgorzata Zielińska, Julia Chodzińska.

kategoria wiekowa od 12 lat do 16 lat gimnazjum

I MIEJSCE  Magdalena Czekała, Justyna Simon;

II MIEJSCE  Angelika Guth, Monika Wojciechowska, Karolina Grobosz;

III MIEJSCE  Joanna Stasz, Małgorzata Komandzik, Weronika Kasperek, Marta Komandzik.

kategoria wiekowa od 16 lat i dorośli

I MIEJSCE  Elżbieta Pazur, Mariola Blania;

II MIEJSCE  Andrea Grabeus, Wioleta Obrzud, Patryk Blania;

III MIEJSCE  Urszula Mazur, Patrycja Landas, Gizela Śmieszek, Zyta Junghardt.

Osoby wyróżnione: Teresa Radajewska, Halina Dzieciuch, Jolanta Ludwiczyńska.

 

 

Jarmark Wielkanocny nie mógł odbyć się również bez występów utalentowanych dzieci i młodzieży, które można było podziwiać przy kawie i domowym cieście, przygotowanym przez rodziców uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Gogolinie. Na scenie wystąpili laureaci Gminnego Konkursu Śląskiego Berania, dzieci z Publicznego Przedszkola nr 1 w Gogolinie z programem „Wiosenne inspiracje” oraz Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Gogolinie, a także Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta. Energetyczne układy choreograficzne zaprezentowały też dziewczęta z Zespołu Mażoretek „ArriVa”.

 

 

Burmistrz Gogolina Joachim Wojtala dziękuje wszystkim artystom, członkom jury oraz publiczności za liczne przybycie, a także „Tygodnikowi Krapkowickiemu” za patronat.

Imprezę poprowadził Donat Przybylski. Organizatorami Jarmarku Wielkanocnego 2017 byli: Gminny Ośrodek Kultury w Gogolinie oraz Urząd Miejski w Gogolinie.