Rycerze wiosny z Gogolina nie zwalniają tempa

Trzecie z rzędu "wiosenne" zwycięstwo odnieśli piłkarze MKS-u Gogolin w rozgrywkach IV ligi. Nasi seniorzy po niezłym meczu pokonali zdeterminowaną w rywalizacji o pozostanie w lidze Pogoń Prudnik na jej terenie 2:0. 

IMG_3401.jpegPierwszych 30 minut było wyrównane. Oba zespoły miały po jednej dogodnej sytuacji do zdobycia gola. W 35 minucie gry nasi dopięli swego. Bramkę dającą prowadzenie w meczu zdobył Bartosz Kaczmarek. Ciekawsza ale niestety bardziej brutalna okazała się druga połowa spotkania. Ułożyła się ona znakomicie dla naszej drużyny bowiem w 50 minucie do własnej bramki trał Bartosz Wójtowicz i MKS prowadził 2:0. 

Zespół Adriana Pajączkowskiego grał mądrze w środku pola co bardzo utrudniało rozgrywanie akcji przez rywali, którzy często sięgali po nieprzepisowe zagrania. To skutkowało żółtymi kartkami, których gracze Pogoni uzbierali aż 7 a dwie z nich sędzia pokazał Patrykowi Surmie, który w doliczonym czasie gry "wyleciał" z boiska. 

Dzięki tej wygranej MKS Gogolin awansował na 7 miejsce w tabeli z dorobkiem 29 punktów. Liderem jest KS Polonia Głubczyce 48 pkt. 

W pozostałych sobotnich spotkaniach IV ligi: 

TOR Dobrzeń Wlk. - PoRaWie Większyce 1:3

LZS Starowice Dolne - LZS Agropolon Głuszyna 0:2 

LZS Kup - KS Krapkowice 0:1 

OKS Olesno - LKS Skalnik Gracze 1:2

LZS Piotrówka - Polonia Nysa 0:2

KS Polonia Głubczyce - Małapanew Ozimek 2:2 

Start Namysłów - Chemik Kędzierzyn Koźle 1:1