Niemiecki koncern zainwestuje w Gogolinie

Niemiecki koncern HENGST działający w branży motoryzacyjnej będzie inwestował w Gogolinie. W tym tygodniu władze spółki zakupiły w Gogolinie w obrębie ulicy Fabrycznej i Kamiennej dwie działki o powierzchni 6 hektarów objęte statusem Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Spółka wygrała także przetarg na udzielenie zezwolenia na działalność w strefie ekonomicznej.

Burmistrz Gogolina Joachim Wojtala nie kryje zadowolenia z takiego obrotu sprawy. „To świetna informacja zwłaszcza dla mieszkańców naszej gminy, którzy poszukują pracy. Po niespełna 6 miesiącach twardych, ale niezwykle konkretnych negocjacji władze niemieckiego koncernu z Munster produkującego filtry do pojazdów samochodowych zdecydowały się na wybór Gogolina” – informuje burmistrz Wojtala. W pozyskanie tego prężnego Inwestora do Gogolina swój nieoceniony wkład mieli Zastępca Burmistrza Krzysztof Długosz oraz Naczelnik Wydziału Rozwoju Gospodarczego i Promocji Arnold Joszko. W kilkumiesięcznym procesie negocjacji burmistrza Wojtalę wspierali także prezes i pracownicy biura Podstrefy Gliwickiej KSSE oraz pracownicy Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera, działającego w ramach Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki.

Firma HENGST to bardzo dynamicznie rozwijający się producent filtrów, który posiada już 15 zakładów na 4 kontynentach od USA, po Chiny i Singapur. Na rynku motoryzacyjnym działa już prawie 60 lat. O planach inwestycyjnych nowego inwestora w Gogolinie poinformujemy podczas uroczystego wmurowania kamienia węgielnego pod nowy zakład, które to planowane jest za parę tygodni.

akt_notarialny.jpeg