Strongman z Kamionka na World Championships w USA

Patryk Przybyła – strongman z Kamionka zajął 11 miejsce na Arnold Amatuer World Championships 2017 – zawodach, które odbyły się 5 marca w Columbus w Stanach Zjednoczonych, w ramach Arnold Sport Festival.

W tych prestiżowych zawodach, młody i utalentowany sportowiec uczestniczył po raz pierwszy. Już samo zakwalifikowanie się do Arnold Amatuer World Championships to ogromny zaszczyt i zwycięstwo.  W kategorii, w której startował Patryk Przybyła o zwycięstwo walczyło 31 zawodników z całego świata. Po pierwszej konkurencji, Patryk wyszedł na prowadzenie, wyciskając Keg o wadze 116 kg na 8 powtórzeń. Kolejną konkurencją był yok o wadze 345 kg, który Patryk wykonał w 13 sekund. Ciągi na axlu 282 kg Patryk wykonał na 2 powtórzeń, a axel 130 kg na 3 powtórzenia. Ostatecznie siłacz znalazł się na 11 miejscu. Patryk nie zwalnia tempa. Siłacz przygotowuje się już do kolejnych zawodów, które odbędą się 22 kwietnia w Nadarzynie. 1 kwietnia będzie też sędziował w eliminacjach do Mistrzostw Polski w Kietrzu.

***

W zawodach Arnold Sport Festival uczestniczyło w tym roku ok. 25 tysięcy zawodników z całego świata, którzy zmierzyli się w blisko 40 dyscyplinach i konkurencjach sportowych. Arnold Amatuer World Championships to jedne z najważniejszy zawodów, przeznaczonych dla strongmanów – amatorów. Patronuje im słynny aktor i kulturysta Arnold Schwarzenegger.

Patryk Przybyła (1).jpeg