Turniej piłki halowej strażaków

Strażacy ochotnicy z Obrowca okazali się bezkonkurencyjni i zwyciężyli w turnieju piłki nożnej halowej o Puchar Burmistrza Gogolina. Osiem zespołów w tym zawodowi strażacy z Krapkowic i ekipa z zaprzyjaźnionych Łodygowic rozegrało 16 spotkań w hali Zespołu Rekreacyjno-Sportowego.

Drużyny podzielono na dwie grupy i już w tej fazie nie zabrakło emocji. Pierwsza kolejka tych rozgrywek pokazała, że najważniejszym było nie stracić bramki w obronie i spotkania grupy drugiej kończyły się wynikami 1:0. W następnych kolejkach  kibice zobaczyli jednak wspaniałe gole i wysokie wyniki jak 5:2, 4:1 czy 4:0. Bardzo honorowi okazali się goście z Łodygowic, którzy przegrali wszystkie mecze ale pokazali wspaniałą rywalizację Fair Play. – Bardzo się cieszymy, że tu przyjechaliśmy bo była okazja przekonać się jak wygląda życie strażaków w gminie Gogolin na co dzień a także pobawić się podczas tak wspaniałego turnieju – przyznał strzelec jedynej bramki dla Łodygowiczan Piotr Loranc. Znakomity start zanotował zespół z Krapkowic ale w półfinale został zastopowany przez team z Obrowca, który „rozkręcał się” z meczu na mecz. Spotkania półfinałowe kończyły się tylko jedno bramkowymi wygranymi zespołów z Kamienia Śląskiego i Obrowca w finale zaś snajperskimi umiejętnościami popisał się Dawid Bula, który zdobył 4 gole a jego ekipa pokonała Kamień Śląski 5:2 rewanżując się za grupową porażkę 0:2. – Druga dekada tych turniejów pokazuje, że warto je organizować bo wciąż jest wielu ochotników do gry w piłkę i oby jak najwięcej takich ochotników pozostało nam w jednostkach straży pożarnej w gminie – ocenił Burmistrz Joachim Wojtala zachęcając jednocześnie wszystkich do wzięcia udziału w kolejnej edycji turnieju.

Najlepszym zawodnikiem turnieju kapituła pod przewodnictwem Burmistrza Joachima Wojtali wybrała Pawła Szulca z Obrowca, najlepszym bramkarzem okazał się Czesław Kapica z Kamienia Śląskiego a królem strzelców z dorobkiem 9. goli został Kamil Ułan z Krapkowic.

Wyniki:

Półfinały:

Kamień Śląski – Górażdże 1:0

Krapkowice – Obrowiec 2:3

Mecz o 3 miejsce: Krapkowice – Górażdże 5:1

Finał: Obrowiec – Kamień Śląski 5:2

Kolejność końcowa:

  1. Obrowiec
  2. Kamień Śląski
  3. PSP Krapkowice
  4. Górażdże
  5. Zakrzów
  6. Odrowąż
  7. Gogolin
  8. Łodygowice