Witajace głazy Piękna Wieś Opolska 2009 Centrum wsi Centrum wsi Fontanna w stawie Kaplica zima Dom Spokojnej Starości Przedszkole stowarzyszeniowe Kopiec Sołtysa Skwerek w centrum wsi

Luty - aktualności

Podczas ferii zimowych w naszym przedszkolu odbyły się ciekawe zajęcia z edukacji zdrowotnej. Młodsze dzieci poznały, a starsze utrwaliły sobie podstawowe zasady prawidłowego odżywiania się i dbania o zdrowie. Następnie przedszkolaki z pomocą pań zrobiły owocowe szaszłyki i pyszny sok z przyniesionych owoców.

   

 

 Następnego dnia zajęliśmy się upieczeniem babeczek dla przedszkolaków. Dzieci miały okazję same ważyć i mieszać składniki na ciasto. Babeczki udały się wyśmienicie!

   

 

W kolejnym tygodniu ferii dzieci piekły domową pizzę i same decydowały, jakie składniki się na niej znajdą. Przedszkolna pizza smakowała wszystkim tak bardzo, że na talerzykach zostały tylko okruszki!

   

 

W ostatni piątek ferii obchodziliśmy Dzień Dinozaura. Dzieci przyniosły książeczki, maskotki, puzzle, gry i ubranka w dinozaury i cały przedszkolny dzień poświęcony był rozmowom i zabawom w dinozaury.

   

 

Na pożegnanie karnawału zaprosiliśmy do przedszkola panią Anię Kurek, która przeprowadziła z dziećmi zabawy ruchowo-taneczne przy muzyce. Dzieciom bardzo się podobało, zwłaszcza dziewczynkom, które mogły przebrać się w barwne karnawałowe spódniczki.

   

 

We wtorek 28 luty odwiedziła nas pani z biblioteki, która przeczytała dzieciom bajki i przyniosła kolorowanki z ulubionymi bohaterami. Dzieci chętnie kolorowały, a gazetka ścienna w korytarzu szybko zapełniła się pracami.

 

 

Pogoda
25 września
sobota
Newsletter
Kalendarz
Kursy walut
1 EUR = 4,61 PLN
1 CHF = 4,25 PLN
1 USD = 3,93 PLN